• Edukacja

Sztandar dla Szkoły Podstawowej w Strzelnie

W Strzelnie odbyły się uroczystości przekazania sztandaru  miejscowej szkole, której od 1992 roku patronuje Alojzy Stenzel (kierownik placówki w latach 1927-66). Społeczność szkolna, delegacje, poczty sztandarowe oraz pozostali  goście uczestniczyli we mszy św. w tutejszym kościele pw. Marii Magdaleny. Sztandar poświęcił proboszcz parafii ks. Czesław Rajda. Część oficjalna odbyła się w szkole. W uroczystościach uczestniczył m.in. syn patrona szkoły Jan Stenzel z małżonką.

Życie, zasługi  i działalność społeczną Patrona ukazano  w części artystycznej w wykonaniu obecnych i byłych uczniów Szkoły Podstawowej. Występy odbyły się  w Wiejskim Domu Kultury im. ks. Anastazego Kręckiego. Tutaj również wszyscy uczestnicy uroczystości, spotkali się na poczęstunku przy wspólnym stole?

Sztandar 44

Sztandar 14