Sztandar dla Szkoły Podstawowej w Strzelnie

W Strzelnie odbyły się uroczystości przekazania sztandaru  miejscowej szkole, której od 1992 roku patronuje Alojzy Stenzel (kierownik placówki w latach 1927-66). Społeczność szkolna, delegacje, poczty sztandarowe oraz pozostali  goście uczestniczyli we mszy św. w tutejszym kościele pw. Marii Magdaleny. Sztandar poświęcił proboszcz parafii ks. Czesław Rajda. Część oficjalna odbyła się w szkole. W uroczystościach uczestniczył m.in. syn patrona szkoły Jan Stenzel z małżonką.

Życie, zasługi  i działalność społeczną Patrona ukazano  w części artystycznej w wykonaniu obecnych i byłych uczniów Szkoły Podstawowej. Występy odbyły się  w Wiejskim Domu Kultury im. ks. Anastazego Kręckiego. Tutaj również wszyscy uczestnicy uroczystości, spotkali się na poczęstunku przy wspólnym stole…

 

 

Sztandar 44

 

Sztandar 14

Sztandar 70

Sztandar 125

Więcej zdjęć na www.24kaszuby.pl

Wybierz interesujący układ