Uwaga! Nadciągają Silne Burze nad Gminę Puck

Drodzy mieszkańcy Gminy Puck, przygotujcie się na nadchodzące burze, które mogą wystąpić w najbliższych godzinach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego regionu. Prognozy wskazują na możliwość bardzo silnych opadów deszczu oraz intensywnych porywów wiatru. Burze mogą przynieść opady deszczu od 35 mm do 55 mm, a wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 100 km/h. Ponadto, miejscami możliwe są opady gradu.

Burze będą miały miejsce od godziny 16:00 dnia 10 lipca 2024 roku do godziny 02:00 dnia następnego. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oceniane jest na 90%. W związku z tym, prosimy Was o zachowanie szczególnej ostrożności, zabezpieczenie mienia oraz unikanie wychodzenia z domu, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Dodatkowo, w innych częściach województwa pomorskiego wydano również ostrzeżenie trzeciego stopnia, które wskazuje na możliwość wystąpienia jeszcze silniejszych burz z opadami deszczu sięgającymi nawet 80 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Chociaż to ostrzeżenie nie dotyczy bezpośrednio naszej gminy, warto mieć świadomość, że pogoda w regionie może być wyjątkowo nieprzewidywalna i niebezpieczna.

Poniżej znajdziecie więcej szczegółowych informacji dotyczących aktualnych warunków pogodowych oraz zaleceń dotyczących bezpieczeństwa w czasie burzy.