• Gmina
  • Włodarze gminy Puck odwiedzili Dzienny Dom Pobytu ,, Senior + ? w Starogardzie Gdańskim

Włodarze gminy Puck odwiedzili Dzienny Dom Pobytu ,, Senior + ? w Starogardzie Gdańskim

Dnia 24 lipca włodarze gminy Puck odwiedzili Dzienny Dom Pobytu ,, Senior + ? w Starogardzie Gdańskim. Zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która sprawuje pieczę nad Dziennym Domem ,, Senior + ? Urszula Ossowska udzielili informacji na temat funkcjonowania obiektu. Pokazali poszczególne pomieszczenia placówki. Znajduje się tam sala rehabilitacyjna; tzw. gabinet zabiegowy, w którym przyjmuje pielęgniarka; sala komputerowa, dobrze wyposażone i przygotowane do potrzeb osób starszych łazienki, aneks kuchenny oraz serce miejsca jadalnia, w której poza posiłkami odbywa się najwięcej zajęć. Gmina Puck planuje utworzenie podobnego domu, aby zwiększyć poczucie sensu życia i integracji seniorów, poprzez redukowanie izolacji i marginalizacji osób starszych

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

plakat POmorskie z Ukrainą
Skip to content