Search
Close this search box.

Gmina Puck wywalczyła I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Sportowych w Linii 14.06.2014

Na stadionie gminnym w Linii odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Sportowe Ludowych Zespołów Sportowych o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Zawody rozpoczęła uroczysta defilada uczestników i gości. W barwnym pochodzie uczestniczyły poczty sztandarowe: Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Linii oraz lińskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego. Rytm idącym sportowcom wyznaczały dźwięki marszowych utworów w wykonaniu miejscowej Gminnej Orkiestry Dętej, która działa przy Gminnym Domu Kultury w Linii. Młodzi sportowcy w Linii nieśli przed każdą z reprezentacji herb i nazwę miasta lub gminy. Poszczególne reprezentacje ubrane w stroje sportowe niosły także swoje banery i flagi. Główny organizator zawodów ? dyrektor GDK w Linii a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku Jan Trofimowicz przywitał serdecznie wszystkie reprezentacje biorące udział w zmaganiach. Zapalenia znicza olimpijskiego dokonali Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku ? Magdalena Kołodziejczak ? jednocześnie wójt Gminy Pruszcz Gdański oraz Przewodniczący Rady Gminy Linia Czesław Hinz. Uroczystego otwarcia zmagań sportowców spod szyldu LZS dokonali wraz z Magdaleną Kołodziejczak ? Maciej Kowalczuk ? dyrektor Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim oraz wójt Gminy Linia Łukasz Jabłoński.

Po uroczystym otwarciu przystąpiono do rywalizacji sportowej, którą rozpoczęły zmagania lekkoatletów. W biegu na 100 m kobiet i mężczyzn odbyły się eliminacje oraz biegi finałowe, w których udział wzięli 4 najlepsi zawodnicy i zawodniczki eliminacji.

W reprezentacji Gminy Puck wystartowali: Fetta Patryk, Grzenkowicz Kacper, Grzenkowicz Leszek, Kreft Adrian, Proena Arkadiusz, Reszke Błażej, Różański Patryk, Rybandt Sebastian, Stefan Dawid (piłka nożna); Daniel Dettlaff, Leszek Pienczyn, Kos Łukasz, Wachowiak Mateusz, Korth Anna, Licau Wojciech, Korth Rafał (piłka siatkowa); Maciej Potrykus (podnoszenie ciężarka); Mikołajczak Beata, Szymański Antoni, Karsznia Ireneusz, Szablewski Mariusz, Szmidt Dawid (Przeciąganie liny); Tkaczyk Jerzy (konkurs rzutów dla wójtów i burmistrzów); Pliński Eugeniusz, Śliwiński Andrzej, Kolendowska Małgorzata (trójbój dla samorządowców); Mudlaff Agnieszka, Czubachowski Aleksander (bieg na 100 m); Małgorzata Dampc (800 m); Klahs Jakub (1500 m); Szymańska Weronika, Szymańska Agnieszka, Szymański Krystian (slalom rowerowy dla rodzin); Jopek Małgorzata, Potrykus Katarzyna (zwinnościowy tor przeszkód dla gospodyń); Milewczyk Anna, Milewczyk Andrzej, Jarmulewski Jerzy, Jarmulewska Teresa (Konkurs rzutów dla małżeństw); Bieszke Marek, Jarmulewski Mariusz (rzuty na wesoło dla mężczyzn).

Więcej informacji oraz tabela wyników na stronie: www.oksitpuck.pl

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6025481461871621473]

 

 

10314026_10202986153689111_515598451469612440_n-1

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: