Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Wymiana Mrzezino ? Himmelpforten Projekt: Jak smakują Niemcy, jak smakuje Poska?

Wymiana Mrzezino ? Himmelpforten Projekt: Jak smakują Niemcy, jak smakuje Poska?

notatka (1)_01

Dnia 30 września 2015 r. do Zespołu Szkół w Mrzezinie przybyła 14-osobowa grupa młodzieży wraz z 3 opiekunami, z niemieckiej szkoły Porta Coeli Schule w Himmelpforten położonej w Dolnej Saksonii na północy Niemiec. Jest to druga część wymiany zapoczątkowanej w roku szkolnym 2014/2015 przez Gimnazjum im. Pawła Góry w Mrzezinie. Działania te podjęto dzięki nawiązaniu stosunków partnerskich między gminami Puck i Himmelpforten w Niemczech oraz wsparciu Urzędu Gminy Puck i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W ramach realizacji projektu pt. ? Jak smakują Niemcy, jak smakuje Polska? młodzież poznaje tradycję i kulturę odwiedzanego regionu, przełamuje bariery językowe i kulturowe, pogłębia swoje zainteresowania i znajomości.

Po uroczystym powitaniu gości z Niemiec przez dyrektora Jacka Stasierskiego oraz Wójta Gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka, przy aktywnym wsparciu rodziców oraz germanistki Sylwii Rychlickiej, młodzież udała się do rodzin naszych uczniów, gdzie spędzą czas wymiany.

W ramach aktywnego tygodnia w czwartek (1 X) młodzież wraz z opiekunami będzie degustować potrawy kaszubskie w restauracji Nordowi Mol w Celbowie, następnie wyruszy na Półwysep Helski, gdzie zwiedzi Dom Rybaka we Władysławowie, latarnię morską, port, bunkry i fokarium w Helu oraz Jastarnię.

W piątek (2 X) odbędzie się zwiedzanie Pucka, rejs statkiem po Zatoce Puckiej a następnie zajęcia w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie, zakończone spacerem i wspólnym ogniskiem.

W sobotę (3 X) młodzież spędzi cały dzień w Łebie i Słowińskim Parku Narodowym.

Niedziela, 4 października to dzień spędzony z rodzinami, który zakończy się dyskoteką w restauracji ?Sabat? w Żelistrzewie.

Poniedziałek (5 X) to czas na zwiedzanie Trójmiasta oraz zakupy w gdyńskiej galerii.

Wtorek (6 X) wypełniony będzie zajęciami warsztatowymi w Średniowiecznej Osadzie w Sławutowie a popołudnie młodzież spędzi na zabawach i konkurencjach sportowych w naszej szkole.

Niestety w środę rano (7 X) po wspólnym śniadaniu w szkole pożegnamy naszych przyjaciół z Himmelpforten.


 

 

 


[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6202072999691409009]

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6203640831788346321]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content