Wysypał śmieci nad rzeką, dotarli do niego policjanci

W styczniu 2018r. do policjantów z Pucka zgłosił się mężczyzna, który powiedział, że będąc na spacerze w Mrzezinie nad rzeką Reda, znalazł stertę wyrzuconych śmieci. Ponadto poinformował,  że wśród odpadów znalazł także dokumenty z danymi osobowymi, dzięki którym mundurowi dotarli do właścicieli śmieci.

W trakcie przesłuchaniu świadków stróże prawa ustalili, że osoba, do której należały odpady, poprzez jeden z portali społecznościowych znalazła firmę, której zleciła wywóz śmieci. Policjanci ustalili jaka to firma i dotarli do osoby odpowiedzialnej za ten proceder.

27-letni mieszkaniec gminy Puck usłyszał zarzut z art. 145kw, do którego się przyznał. Policjanci wystąpili z wnioskiem do Sądu o nałożenie na niego kary w wysokości 5 tysięcy złotych grzywny oraz obowiązek uprzątnięcia wyrzuconych śmieci.

1152 1152b

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content