Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

XIII Bałtycki Festiwal Nauki w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie

Z okazji Festiwalu Nauki w dniu 21 maja dla wszystkich chętnych zorganizowano szereg atrakcji. Spotkanie rozpoczął wykład Pana dr Jana Pawła Dettlaffa na temat działalności cystersów na Pomorzu Gdańskim. O historii wykopalisk rzucewskich opowiadała Pani Danuta Król, archeolog z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Wykład uzupełniały pokazy Pana Anrzeja Wędzika z Grodziska w Sopocie dotyczące produkcji broni i narzędzi z epoki kamienia. Chętni mogli wypróbować swoich sił w rzucaniu do celu miotaczem oszczepów. Zwiedzający oglądali  czynną na terenie muzeum wystawę i spacerowali ścieżka edukacyjną w towarzystwie przewodnika. Goście korzystali też ze stoiska z domowymi wypiekami, które przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzucewie i piekli kiełbaski nad ogniskiem.

Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i czynne uczestnictwo i zapraszamy na kolejne wydarzenia w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6151659236565663249]

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content