Search
Close this search box.

XV Festiwal Kultury Szkolnej Żelistrzewo?2018

Po raz piętnasty w Gminie Puck odbył się Festiwal Kultury Szkolnej. W Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie spotkali się przedstawiciele różnych dyscyplin artystycznych. Głównym celem imprezy było podsumowanie konkursów wystawienniczych. Na scenie pojawili się jeszcze raz najlepsi poeci, recytatorzy, wokaliści, tancerze jak i aktorzy ? laureaci gminnych przeglądów.

W festiwalu wzięli udział m.in.: dyrektorzy szkół, nauczyciele zajmujący się życiem kulturalnym w szkołach, oraz autorzy nagrodzonych prac wyeksponowanych na wystawie pokonkursowej. Wśród obecnych byli m.in.: Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck, Anna Pomieczyńska ? Przewodnicząca Rady Gminy Puck, Józef Białk ? V-ce Przewodniczący Rady Gminy Puck, Jolanta Bieszke ? członek Zarządu Powiatu Puckiego, Barbara Miłkowska ? dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gminie Puck.

W imieniu organizatorów, uczestników imprezy powitał Brunon Ceszke ? Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck. Mówca nawiązał do bogatych tradycji przeglądów kulturalnych dla szkół w gminie, sięgających jeszcze lat 80.tych ubiegłego stulecia. Podkreślił rolę i znaczenie kultury w wychowaniu młodego pokolenia w kontekście zaklętego kręgu różnych masowych sił społecznych, które negatywnie wpływają na osobowość młodego człowieka. Otwarcia imprezy dokonał Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck. Gospodarz gminy wyraził zadowolenie z istniejącej aktywności kulturalnej, pogratulował pięknych osiągnięć, które w rezultacie niosą w sobie ładunek pozytywnych emocji, radość i pozytywne nastawienie do życia.

Na scenie zaprezentowali się laureaci przeglądów szkolnych. M.in. z Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej: Karolina Bartosik (SP Leśniewo), Adrianna Bulczak (SP Starzyno), Agata Lakowska (SP Żelistrzewo) i Konrad Kąkol (SP Rekowo Górne).

Swoje wiersze zaprezentowały laureatki konkursu ?Błękitna Struna? : Laura Szlaga (SP Rekowo Górne) i Kamila Zaklikowska (SP Darzlubie). Swoje kaszubskie dzieło literackie przeczytała Zuzanna Szczegielniak (SP Celbowo).

W języku kaszubskim recytowali laureaci ?Rodnej Mowy?: Nikodem Zinkiel (SP Starzyno), Agata Boszke (SP Swarzewo), Agata Lessnau (SP Swarzewo) i Dooorota Gappa (SP Starzyno).

Pojawili się również najlepsi uczestnicy przeglądu muzycznego. Spośród solistek wokalistek zaprezentowały się: Wiktoria Supińska (SP Mrzezino), Marta Byczk (SP Leśniewo), Anna Gross (SP Celbowo) i Natalia Rojac (SP Żelistrzewo). Podziwiano także kunszt artystyczny kwartetu wokalno-tanecznego ?Improwizacja? ze Szkoły Podstawowej w Połczynie. Ozdobą występów był laureat konkursu rejonowego zespół teatralny ?Sceniczni? z Rekowa Górnego w sztuce ?Paź królowej i Blee?.

P1060408

Podsumowano konkursy wystawiennicze. Komisja w składzie:

dr Danuta Dettlaff, Helena Renusz i Urszula Stachowiak przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Malarstwo

Kategoria: dzieci młodsze

Pierwsza nagroda: Julia Kiedrowicz Rekowo Górne

Druga nagroda: Nadia Bigus Rekowo Górne

Nikola Kraśnicka Połczyno

Trzecia nagroda: Konrad Kubawski Starzyno

Alicja Rintz Łebcz

Wyróżnienie: Jagoda Tuszer Rekowo Górne

Kategoria: dzieci starsze

Druga nagroda: Adam Kardyński Celbowo

Zuzanna Stosik Rekowo Górne

Trzecia nagroda: Nadia Kolbowicz Łebcz

Marta Piotrowska Mrzezino

Joanna Roszman Polczyno

Wyróżnienie: Matylda Szefka Leśniewo

Konrad Kąkol Rekowo Górne

Kategoria: młodzież

Druga nagroda: Gracjan Sonnberg Mrzezino

Dominika Jedtke Starzyno

Trzecia nagroda: Wiktoria Ceynowa Darzlubie

Hanna Marzejon Starzyno

Fotografia

Kategoria: dzieci starsze

Pierwsza nagroda: Wiktoria Zelewska Połczyno

Druga nagroda: Nadia Joachimiak-Szpinda Połczyno

Trzecia nagroda: Dominika Koszałka Strzelno

Wyróżnienie: Magdalena Jeszke Mieroszyno

Kategoria: młodzież

Pierwsza nagroda: Maria Müller Rekowo Górne

Mateusz Gruchel Mrzezino

Druga nagroda: Monika Wiszniewska Starzyno

Zuzanna Szczegielniak Celbowo

Natalia Bekisz Starzyno

Trzecia nagroda: Kornelia Różańska Mrzezino

Dorota Gappa Starzyno

Dominika Jedke Starzyno

Twórczość ludowa

Malarstwo na szkle

Kategoria: dzieci starsze

Pierwsza nagroda: Martyna Pawełczyk Swarzewo

Druga nagroda: Agata Lessnau Swarzewo

Wiktoria Zelewska Polczyno

Trzecia nagroda: Julia Wojtas Rekowo Górne

Jakub Klebba Starzyno

Zofia Bartosik Strzelno

Kategoria: młodzież

Pierwsza nagroda: Wiktoria Rompca Starzyno

Druga nagroda: Magdalena Rathnau Celbowo

Trzecia nagroda: Zuzanna Szczegielniak Celbowo

Nagrodzeni artyści otrzymali z rąk: Wójta Gminy, Przewodniczącej Rady Gminy, V-ce Przewodniczącego Rady Gminy Puck oraz członka Zarządu Powiatu Puckiego pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe (albumy) oraz pendrajwy i power banki.

Wszyscy uczestnicy festiwalu spotkali się przy uroczystym, okolicznościowym torcie ufundowanym przez organizatora Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

 P1060413

Brunon Ceszke

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: