Zapraszamy na 30. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Połączeni Dziedzictwem”

Serdecznie zapraszamy na 30. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa do Parku Kulturowego Osada Łowców Fok
w Rzucewie.

10 i 11 września skupimy się na integracji i tożsamości regionalnej na przykładzie dziedzictwa archeologicznego Gminy Puck.

W programie:

10.09.22 (sobota) godz. 15:00 – Uroczyste Otwarcie Europejskich Dni Dziedzictwa

10-11.09.22 (sobota i niedziela) w godz. 11:00-16:00 – Bezpłatne wystawy w Chacie Kaszubskiej: „Rzucewo w epoce kamienia” i „Pradzieje Gminy Puck”

11.09.22 (niedziela) godz. 12:00 – Rozpoczęcie IX Pomorskiego Turnieju w rzucaniu oszczepem przy pomocy miotacza z epoki kamienia.
Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach:
a) dzieci i młodzież do lat 14:00
b) młodzież i dorośli

Dostępne będą stoiska i wystawy twórców ludowych z terenu ziemi puckiej m.in. rogarstwo, haft kaszubski, malarstwo, rzeźba, porady zielarza. Goście będą mieli także możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez KGW z Rzucewa. Podczas otwarcia usłyszymy także zespoły kaszubskie.

Serdecznie zapraszamy do Rzucewa nad zatoką!

OKSiT w Gminie Puck