Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Zapraszamy na Kaszubskie Dożynki Gminy Puck 2022 w Sławutowie

Tegoroczne Dożynki, celebrację ukończenia żniw i prac polowych, w naszej gminie obchodzić będziemy 28 sierpnia od godz. 13:00 na boisku sportowym w Sławutowie.

Oprócz wspólnej, tradycyjnej mszy świętej i kolorowego korowodu sołeckich delegacji wieńcowych na imprezie nie zabraknie wielu dożynkowych atrakcji.
Przewidujemy dużo muzyki. Na scenie w Sławutowie wystąpią m.in. lokalne zespoły muzyczne:  Zespół Folklorystyczny „Bursztynki”, Kaszubianki z Władysławowa, Zespół dziecięcy „Sztrądowé Ŏstë” z Żelistrzewa, kapela kaszubska „Manijôcë oraz Bliza z Chłapowa. Nasz wieczór dożynkowy zakończy Gromee i Marta Gałuszewska z zespołem. Oprócz występów muzycznych przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci, stoiska lokalnych kupców, przedsiębiorstw, rękodzielników, artystów, fundacji; strefa gastronomiczna przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Puck oraz wiele innych.
Nasze Dożynki w licznym składzie odwiedzą także posiadacze starych modeli traktorów z grupy DZIK Team.
Dla sołectw przygotowaliśmy konkursy tematyczne, w których można zdobyć świetne nagrody. Podczas imprezy m.in. zmierzymy największe warzywa wyhodowane w naszej gminie, zbierzemy ziarno na czas, zrobimy tradycyjny bukiet żniwny.
Przedstawiamy pełen harmonogram wydarzenia:
12:15 – 12:45 Przyjazd i ustawienie delegacji sołeckich z wieńcami.
13:00 – 13:15 Przemarsz korowodu dożynkowego z orkiestrą dętą na boisko wiejskie w Sławutowie (przejście ulicą Szkolną w kierunku boiska), powitania delegacji sołeckich i wciągnięcie na słup wieńca dożynkowego.
13:30 – 14:15 Msza Św. Dziękczynna Dożynkowa z ceremoniałem dożynkowym.
14:15 Przekazanie na scenie przez Starostów Dożynkowych chleba na ręce Wójta Gminy Puck – powitanie gości przez Przewodniczącego Rady Gminy, przemówienie Gospodarza Dożynek Wójta Gminy Puck i dzielenie się chlebem z uczestnikami. Przemówienia władz samorządowych i gości.
14:30 – 14:45 Zespół Folklorystyczny „Bursztynki” z Mieroszyna
14:45 – 15:15 Zespół kaszubski „Kaszubianki” z Władysławowa
15:15 – 15:35 Konkurencja dla sołectw „Rzut Stolemowy”
15:35 – 16:00 Folklorystyczny zespół dziecięcy „Sztrądowé Ŏstë”
16:00 – 16:20 Konkurencja dla sołectw „Ziarno do worka”
16:20 – 16:50 Zabawa z kapelą kaszubską „Manijôcë”
16:50 – 17:00 Podsumowanie konkursu „Warzywa giganty”
17:00 – 17:30 Zabawa z kapelą kaszubską „Manijôcë”
17:30 – 17:40 Podsumowanie konkursu „Najpiękniejsza Krutka”
17:40 – 18:40 Zabawa z disco polo z Zespołem Muzycznym „Bliza” z Chłapowa
18:40 – 19:00 Podsumowanie konkurencji „Rzut stolemowy” i „Ziarno do Worka”.
Ogłoszenie wyników Turnieju Dożynkowego. Wręczenie pucharów.
ok. 19:00 – 20:30 Występ gwiazdy wieczoru: Gromee i Marty Gałuszewskiej z zespołem
Do zobaczenia w Sławutowie na Dożynkach Gminy Puck!

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content