Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

13. Pucki Salon Artystyczny

Człowiek, obraz i podobieństwo Stwórcy, wypełniając podstawowy imperatyw kreacji realizuje się w wartościach. Miłość, Dobro i Piękno staje się wówczas codziennością jestestwa, a zarazem koniecznością ekspresji. I sztuka przestaje być działaniem zawodowym, czy amatorskim. Dzieje się tak, jak życie. Intensywnie, albo pasywnie ? to zdarzenia, zadania i konieczności warunkują czas twórczy?

Zaproszenie do wystaw zbiorowych Puckich Salonów Artystycznych od 13 lat przyjmują malarze, fotograficy, rzeźbiarze zarówno ci z przygotowaniem akademickim, jak i  tzw. nieprofesjonaliści, którzy technik plastycznych uczą się w pracowniach autorskich, na profesjonalnych kursach i warsztatach. Zatem, na pewno bogactwo propozycji artystycznych zaprezentowanych w tym roku na wspólnej ekspozycji jest interesującą ofertą i zaproszeniem do konfrontacji Twórcy i Odbiorcy. Odbiorcy, który poprzez percepcję dzieła kreuje świat sztuki, doświadczanej, przeżywanej, zapładniającej?

  1. Pucki Salon Artystyczny zainaugurowany został wernisażem w Muzeum Ziemi Puckiej 11 listopada 2016 r. 29 twórców, niezwykła wystawa pasjonatów: profesjonalistów i nieprofesjonalnych malarzy, rzeźbiarzy ludowych, fotografików.

Wyróżnienia:

Grand Prix 2016 ? Gertruda Kuziemska-Wilczopolska

Prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Pucka ? Urszula Dulelwicz

?za refleksję artystyczną nad SACRUM  ?  Janina M. Karczewska-Konieczna, Katarzyna Konieczna-Kałużna, Katarzyna Antowska

Wójta Gminy Puck ? Aleksandra Krause

Burmistrza Miasta Pucka ? Beata Rabenda

Dyrektora Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck ? Piotr Chełstowski

Prezesa Polskiego Towarzystwa Nautologicznego  ? Wiesław Stępień, Urszula Stachowiak, Wanda Parcelewska

Kurator 13. Puckiego Salonu Artystycznego: dr Jan P. Dettlaff

Opracowanie katalogu ekspozycji: dr Jan P. Dettlaff

Opracowanie plastyczne ekspozycji: dr Jan P. Dettlaff, dr Danuta Dettlaff

Organizator Salonu: Towarzystwo Upiększania Miasta Pucka we współpracy z Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck; partner: Muzeum Ziemi Puckiej. Projekt został dofinansowany ze środków samorządu Miasta Puck, Gminy Puck i Powiatu Puckiego.

[D.Dettlaff]

2016-zaproszenie-salonzaproszenie-salon_02

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content