Koncert Weroniki Korthals z zespołem w Żelistrzewie

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck kontynuuje spotkania artystyczne w ramach cyklu ?Kwartały Sztuki?. Z okazji obchodów 100 rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego, dnia 20 września 2015 o godz.19,00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie, odbył się koncert Weroniki Korthals z zespołem, w całości poświęcony poezji tego człowieka. W imieniu organizatorów, gości przywitał Jan Dettlaff ? dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Podkreślił znaczenie poezji (zwłaszcza ks. Twardowskiego) w umożliwianiu ludziom inspiracji do refleksji oraz powrotu do podstawowych i najważniejszych wartości. Wśród licznie zebranych widzów był m.in. Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck.

Wokalistka i kompozytorka zaprezentowała jedenaście utworów Jubilata, skomponowanych muzycznie wspólnie z Mirosławem Hałendą.

Koncert przyjęto z wielkim aplauzem. Widownia biła brawa na stojąco. Nie obyło się bez bisu. Po występie uczestnicy spotkania mogli zespół? zabrać ze sobą. Zachęcała zresztą do tego sama Weronika Korthals. Do nabycia były bowiem płytki nowego albumu pt. ?On? z utworami poety w wykonaniu zespołu.

Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6196850932723529729]Zapraszamy na koncerty Weroniki Korthals z zespołem. Będą to występy promujący płytę ?On?, zawierającą wiersze księdza Jana Twardowskiego.

• Koncert odbędzie się 20 września w żelistrzewskim Domu Kultury przy ulicy Lipowej 17.

Zespół zagra w składzie: Weronika Korthals ? śpiew, skrzypce; Mirosław Hałenda ? instr. klawiszowe, aranżacje; Marcin Ciesielski ? cajon, perkusjonalia; Szymon Damięcki ? gitary; Grzegorz Nadolny ? kontrabas, bas, fretless.