Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • ZMIANA W ORGANIZACJI OBSŁUGI KLIENTÓW GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W PUCKU OD 26 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

ZMIANA W ORGANIZACJI OBSŁUGI KLIENTÓW GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W PUCKU OD 26 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku zmienia od 26 października 2020 r. bezpośrednią obsługę klientów w ograniczonym zakresie.

Aby zapobiec tworzeniu się kolejek i zapobiec ryzyku zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2, obsługa będzie realizowana wyłącznie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Wizyty w poszczególnych sprawach należy umawiać pod następującymi numerami telefonów:

  • Sekcja Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego i Wychowawczych – 58 675 46 71,
    58 675 46 72,
  • Sekcja Pomocy Środowiskowej, Karta Dużej Rodziny ? 58 675 46 81

Do budynku będą mogły wejść wyłącznie osoby uprzednio umówione, we wskazanym terminie
i o określonej godzinie, mające zakryte usta i nos przy pomocy przyłbicy lub/i maseczki, po obowiązkowym pomiarze temperatury i dezynfekcji rąk.

Szczegółowe zasady obsługi klientów określa Zarządzenie nr 26/20 Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku z dnia 19 października 2020 r. w sprawie wprowadzenia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pucku zmian organizacyjnych związanych z występowaniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wirusa SARS-CoV-2.

Pracownicy socjalni zgodnie z aktualnym stanem prawnym mogą ustalać sytuację osobistą, rodzinną, dochodowej i majątkowej na podstawie:

  • rozmowy telefonicznej, oraz
  • dokumentów lub oświadczenia, o których mowa w art. 107 ust. 5b ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, a także ich kopii, w tym elektronicznych, uzyskanych od osoby lub rodziny ubiegającej się o pomoc lub
  • informacji udostępnionych przez podmioty, o których mowa w art. 105 tej ustawy?.

– jednak docierają do rodzin, gdy wymaga tego dana sytuacja.

Asystenci rodziny będą wykonywać wsparcie informacyjne i emocjonalne, pedagogizację, koordynację pracy służb społecznych, pomagać w realizacji spraw urzędowych komunikując się przez telefon lub Internet z instytucjami. Będą też w ograniczonym zakresie wykonywać pracę w środowisku przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa w zakresie możliwości zakażenia się wirusem SARS-CoV-2.

Realizowane będą również w ciągłości usługi opiekuńcze oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze, w tym dla osób z zaburzeniami psychicznymi dla klientów Ośrodka.

Zalecamy kontaktowanie się z pracownikami Ośrodka telefonicznie lub przez zostawianie korespondencji w skrzynce podawczej przy wejściu do siedziby Ośrodka, wysyłanie korespondencji przez operatora pocztowego oraz załatwianie spraw elektronicznie, przez: ePuap, portal Empatia, PUE ZUS lub systemu bankowości internetowej.

Przypominamy telefoniczne dane kontaktowe do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku:

tel. 58 675 46 75 – Dyrektor
58 675 46 71, 58 675 46 72, 58 675 46 73 – świadczenia rodzinne i wychowawcze
58 675 46 82 – fundusz alimentacyjny/ świadczenia rodzinne i wychowawcze
58 675 46 74 – księgowość
58 675 46 76 – sekcja świadczeń z pomocy społecznej, Karta Dużej Rodziny
58 675 46 81 – sekretariat, kadry
58 675 46 77, 58 675 46 79, 58 572 03 44 – pracownicy socjalni
fax: 58 675 46 80
e-mail: gopspuck@onet.pl

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku

Iwona Rumanowska

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content