[FOTO, VIDEO] Finał konkursu „Bursztynowa Koga 2014”

W Pucku odbył się VI finał konkursu „Bursztynowa Koga 2014”. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są organizacjom pozarządowym z terenu Powiatu Puckiego, które w minionym roku wykazały się wybitnym działaniem na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku Kapituła „Bursztynowej Kogi” przyznała trzy główne nagrody i cztery wyróżnienia. Dodatkowo Starosta Pucki Jarosław Białk wręczył dwie nagrody specjalne.
Gala nagrody „Bursztynowej Kogi 2014” zgromadziła liczne grono przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz samorządowców i przedstawicieli instytucji z Powiatu Puckiego. Zebranych gości powitali organizatorzy Starosta Pucki Jarosław Białk oraz Prezes Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych Janusz Golisowicz. Kapituła „Bursztynowej Kogi” pod przewodnictwem Tomasza Herrmanna – Wicestarosty Puckiego w składzie: Jolanta Merchel – członek Zarządu Powiatu Puckiego, Marzena Pędzisz – pracownik Starostwa Powiatowego w Pucku oraz Agnieszka Dejna i Janusz Golisowicz reprezentujący Spółdzielnię Socjalną „Dalba” po przeanalizowaniu ofert i obejrzeniu prezentacji organizacji zadecydowali, że trzy główne nagrody „Bursztynowej Kogi 2014” po dwa tysiące złotych ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pucku trafiły do :

Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio – za działalność w zakresie promocji i ochrony zdrowia

Stowarzyszenia Turystycznego „Kaszuby Północne” LOT – za działalność w zakresie promocji Powiatu Puckiego i turystyki

Fundacja Sławny Gród – nie zapomnieć o praojcach ze Sławutowa – za działalność w zakresie kultury i edukacji

Wyróżnienia „Bursztynowej Kogi 2014” otrzymały:

po 1500 złotych nagrody : Stowarzyszenie „Przyjaciele Helu” i „Fundacja Aleja Gwiazd Sportu” z Władysławowa i po 1000 złotych : Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej oraz Klub Sportowy „Wicher” z Wierzchucina.

Wyróżnienia ufundowane zostały przez sponsorów: Urząd Miasta Władysławowo, Urząd Gminy Puck, Urząd Miasta Helu, Urząd Miasta Pucka, Krokowskie Centrum Kultury, Północnokaszubską Lokalną Grupę Rybacką z Władysławowa, Lokalną Grupę Działania „Bursztynowy Pasaż”, Bank Spółdzielczy z Pucka, firmę „Koszałka”, Stowarzyszenie „Kaszuby Północne LOT”. Wojewoda pomorski ufundował grafiki Gdańska, które trafiły do laureatów głównych nagród a Marszałek Województwa Pomorskiego bursztynowy statek, który otrzymała Fundacja „Aleja Gwiazd Sportu”.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6119161864787498433]

Wybierz interesujący układ