[FOTO] Gmina Puck: Firma POLFARM S.A

„Rada Gminy Puck z wizytą w Grupie Producentów Owoców i Warzyw Polfarm Sp. z o.o., która jest spółką  działającą na rynku warzyw od 2011 roku. Grupa posiada nowoczesne i wydajne linie technologiczne do przygotowania warzyw do sprzedaży i jest w stanie zrealizować zamówienie zgodnie z życzeniem odbiorcy w ustalonej ilości i opakowaniach. Spółka dysponuje również specjalistycznym transportem drogowy, którym może dostarczyć zamówiony towar szybko, sprawnie z zachowaniem wysokiej jakości.

W skład Grupy wchodzą osoby fizyczne i spółki prawa handlowego, przedsiębiorcy rolni o dużym doświadczeniu i tradycjach w uprawie warzyw. Produkują warzywa najchętniej spożywane w Polsce: marchew, kapusty, pietruszkę, buraczki ćwikłowe, cebulę, seler i por. Specjalizują się w uprawie poszczególnych gatunków warzyw dzięki temu są one najwyższej jakości.

1

Grupa jest znana na rynkach hurtowych. Sprzedaje warzywa do sieci handlowych, co świadczy o skali i jakości produkcji. Niektórzy członkowie posiadają już certyfikaty Global-GAP oraz certyfikaty wewnętrzne sieci handlowych jak JMD lub Carrefour. Proces produkcji warzyw począwszy od przygotowania pola, kolejno siew, uprawę, zbiór, przechowywanie do przygotowanie do sprzedaży i transport do odbiorcy jest pod stałą kontrolą, aby za każdym razem uzyskać najlepszy rezultat końcowy – warzywa zdrowe, smaczne i doskonałej jakości.

Pola uprawy warzyw położone są na malowniczych terenach zatoki puckiej, ziemi kartuskiej, w rejonach rolniczych o niskim uprzemysłowieniu, czystych ekologicznie w otoczeniu lasów i terenów chronionych – Natura 2000 i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Stosują w uprawie zasady produkcji integrowanej, wykorzystują naturalne nawozy i użyźniacze gleby, a nawozy mineralne w optymalnych dawkach uwzględniających składniki pokarmowe dostępne z innych źródeł. Dbałość o ochronę środowiska, produkcję warzyw metodami rolnictwa zrównoważonego i w zgodzie z naturą jest działalnością priorytetową firmy.

Zdrowie, ochrona środowiska, jakość i zadowolenie klienta to słowa kluczowe w działalności firmy.”

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6208822511593889473]

Wybierz interesujący układ