II Festiwal Artystyczny Talent Show Starzyno 2016

W dniu 19.03.2016 r. – Ogólnopolski Dzień Talentów – w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu pn. „Szkoła Współpracy. Uczniowie i Rodzice kapitałem nowoczesnej szkoły” w Zespole Szkół w Starzynie zorganizowano II Festiwal Artystyczny „Talent Show Starzyno 2016” pod Honorowym Patronatem Mistrza Polski w Lekkiej Atletyce, Pana Rafała Kownatke.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6264785184412622945]

Uczestnicy – klasy IV – VI SP i I – III Gimnazjum.
Goście – Pan Tadeusz Puszkarczuk – Wójt Gminy Puck, Pan Jerzy Tkaczyk – Zastępca Wójta Gminy Puck, Pan Henryk Kunc – Radny Gminy Puck, Sołtys Starzyna, Pani Romualda Lademann – Przewodnicząca Rady Szkoły, Pani Elżbieta Labudda – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Wszystkie klasy SP i Gimnazjum przedstawiły przygotowane wspólnie z rodzicami i wychowawcami prezentacje artystyczne – kabaret, inscenizacje, parodie teledysków, piosenki, parodie programów telewizyjnych, recytacje, taniec, hobby, pasje – jak układanie kostki Rubika czy hodowla gołębi.
Festiwal prowadzili nauczyciele – Pani Marzena Ekwińska, która wystąpiła także w roli Gwiazdy Festiwalu jako piosenkarka oraz Pan Maciej Nowak, występujący dodatkowo wraz ze swoją klasą w parodii telewizyjnego programu kulinarnego.

Jako Gwiazda Festiwalu – gościnnie wystąpił Młodzieżowy Zespół SPONTAN z Gimnazjum w Wierzchucinie /18 uczniów i absolwentów szkoły pod opieką 3 nauczycieli/.

W Festiwalu wzięli udział przedstawiciele partnerskich szkół – Nauczyciele i Uczniowie z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie i z Gimnazjum w Zespole Szkół w Dąbrowie – województwo kujawsko – pomorskie /zaprezentowali szkoły, swoje działania profilaktyczne, projekty edukacyjne realizowane w szkole, program artystyczny, pracowali też w Jury Festiwalu/.

Nagrody przyznane przez Jury pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wróblewskiego :

– Nagroda Główna za Najciekawszą Prezentację Artystyczną w kategorii klas IV – VI SP – Kryształowa Statuetka i nagroda pieniężna 600 zł – klasa V a za prezentację pn. „MINI PLAY BACK SHOW” /występ muzyczno – taneczny/;

– Nagroda Główna – Największy Indywidualny Talent Artystyczny Szkoły w kategorii klas IV – VI SP – Kryształowa Statuetka i nagroda rzeczowa – uczennica klasy VI b SP – Natalia Plasun /gra na skrzypcach/;

– Nagroda Główna za Najciekawszą Prezentację Artystyczną w kategorii klas I – III Gimnazjum – Kryształowa Statuetka i nagroda pieniężna 600 zł – klasa III e za prezentację Kabaretu „Jeszcze młodszych Panów”;

– Nagroda Główna – Największy Indywidualny Talent Artystyczny Szkoły w kategorii klas I – III Gimnazjum – Kryształowa Statuetka i nagroda rzeczowa – uczeń klasy III d Gimnazjum – Dawid Pliński za prezentację pn. „Gołębie to moja pasja”;

– Nagroda Publiczności – klasa I a Gimnazjum – za prezentację pn. „Parodia Teledysków”.

Współpraca z Gimnazjum w Strzelnie i z Gimnazjum w Dąbrowie.

W lutym 2016 r. Zespół Szkół w Starzynie nawiązał współpracę z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie i z Gimnazjum w Zespole Szkół w Dąbrowie – województwo kujawsko – pomorskie.

W Zespole Szkół w Starzynie gościliśmy Zastępcę Wójta Gminy Puck Pana Jerzego Tkaczyka z przedstawicielami Gminy Strzelno w województwie kujawsko – pomorskim, w tym Dyrektora Gimnazjum w Strzelnie Pana Tadeusza Twarużka i nauczycieli.
Goście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać szkołę, nauczycieli, uczniów, sukcesy i osiągnięcia uczniów, zwiedzić Szkolną Izbę Regionalną.
Nasze szkoły nawiązały oficjalną współpracę.

03.03.2016 r. – przedstawiciele Zespołu Szkół w Starzynie – Dyrektor Pan Artur Surmaj, nauczyciel języka angielskiego Pani Justyna Duda i uczniowie – Oliwia Klebba, Zuzanna Czaja i Kacper Maschotta – z klasy II c złożyli wizytę w Gimnazjum w Strzelnie.
Była to doskonała okazja do poznania szkoły, nauczycieli, uczniów i spotkania integracyjnego.
Uczniowie z Gimnazjum w Strzelnie zaprezentowali działalność i efekty pracy Klubu Europejskiego działającego w gimnazjum, realizowane projekty edukacyjne, efekty współpracy z samorządem lokalnym, sukcesy i osiągnięcia szkoły, realizowane działania na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.
Uczniowie z Gimnazjum w Dąbrowie zaprezentowali efekty współpracy z samorządem lokalnym oraz działania i osiągnięcia działającej w Gminie Dąbrowa Młodzieżowej Rady Gminy.
Przedstawiciele Zespołu Szkół w Starzynie uczestniczyli wraz z uczniami i nauczycielami z Gimnazjum w Strzelnie i z Gimnazjum w Dąbrowie w spotkaniu – warsztatach i debacie dotyczącej wpływu młodzieży na podejmowanie decyzji przez samorządy lokalne /w ramach realizacji projektu dotyczącego kształtowania postaw demokratycznych, obywatelskich, społecznych ukierunkowanego na rozwój Gminy Strzelno i zorganizowania debaty międzynarodowej pt. „Jak przekonać władze lokalne do uwzględniania pomysłów młodzieży w ich planach rozwoju lokalnego?”.

W dniach 18 – 19.03.2016 r. – w ramach rozwijania współpracy szkół – grupa 26 uczniów i 4 nauczycieli z Gimnazjum w Strzelnie i z Gimnazjum w Dąbrowie – złożyła wizytę w Zespole Szkół w Starzynie. Goście nocowali w szkole.
18.03.2016 r. – zorganizowano spotkanie integracyjne – uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum w Starzynie zaprezentowali szkołę, podejmowane działania edukacyjne, realizowane projekty, sukcesy i osiągnięcia uczniów, ofertę edukacyjną szkoły, uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół zwiedzili szkołę, mieli okazję poznać dorobek kulturowy Kaszub, zwiedzili Szkolną Izbę Regionalną, był też czas na wspólny posiłek, zabawę, integrację.

19.03.2016 r. – Goście uczestniczyli w II Festiwalu Artystycznym „Talent Show Starzyno 2016” – była to doskonała okazja do nawiązania znajomości i integracji nauczycieli i uczniów z Gimnazjów z 4 gmin – Gimnazjum w Starzynie – Gmina Puck, Gimnazjum w Strzelnie – Gmina Strzelno, Gimnazjum w Dąbrowie – Gmina Dąbrowa, Gimnazjum w Wierzchucinie – Gmina Krokowa.

Wybierz interesujący układ