III Rajd Rowerowy w Leśniewie – relacja

W dniu 16 sierpnia 2015r. odbył się już po raz trzeci Rajd Rowerowy na Orientację w Leśniewie, który zebrał 82 uczestników zarówno z okolicznych miejscowości jak i z Trójmiasta. W ten sposób niedzielne słoneczne popołudnie postanowiły spędzić drużyny złożone ze znajomych, członków rodzin jak również zawodnicy indywidualni. Impreza okazała się więc znakomitym sposobem do aktywnego wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Do leśniewskiego Klubu Kultury zjechali się pasjonaci, amatorzy oraz liczne grono doświadczonych zawodników z podobnych Rajdów. Na Rajdzie liczy się nie tylko dobra kondycja fizyczna, ale też umiejętność korzystania z kompasu, prawidłowego odczytywania mapy jak i współpraca zespołowa.

Start zawodników poprzedzony był szczegółowym wyjaśnieniem zasad imprezy, gdyż wiele z pośród obecnych osób nigdy wcześniej nie miało styczności z Imprezami na Orientację. Na trasie krótszej zawodnicy mieli do odnalezienia 10 punktów kontrolnych, na dłuższym dystansie natomiast aż 20 punktów kontrolnych. Punkty te miały wartość ważoną od 1 do 5 punktów w zależności od ich trudności, jak i atrakcyjności turystycznej. Od godziny 12:30 startować zaczęły drużyny na trasie 40km- łącznie 10 drużyn, natomiast od godziny 13:30 trasa 20km – 19 drużyn. Trasa przebiegała głównie północną częścią Puszczy Darzlubskiej, na których rozmieszczone zostały punkty kontrolne prawidłowe, stowarzyszone oraz mylne. Po powrocie na każdego czekały napoje, kiełbasy i wspólne dzielenie się wrażeniami przy ognisku.

Więcej zdjęć i wyniki na stronie: www.oksitpuck.pl

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6184050578545896673]

Wybierz interesujący układ