KOMUNIKAT ws. Ptasiej Grypy na terenie Gminy Puck

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem nr 1/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku z dnia 12 lutego 2021 r. „W sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8” zwracamy się do wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających w Gminie Puck o niezbliżanie się do łabędzi na Zatoce Puckiej oraz do innych ptaków przebywających na terenie naszej gminy oraz bezwzględnie o ich nie przenoszenie w przypadku znalezienia martwych ptaków.

Informujemy również, że w najbliższych dniach pojawią się na drogach wjazdowych na teren Gminy Puck odpowiednie tablice informacyjne.

WAŻNE!!!

Prosimy o zgłaszanie na nr telefonów 601 680 425 lub 796 501 234 lub 607 970 788 przypadków znalezienia martwych ptaków na terenie Gminy Puck.

Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku jest do pobrania TUTAJ.

Mapa obszaru, na którym istnieje zagrożenie wirusem ptasiej grypy jest do pobrania TUTAJ.

Zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem są do pobrania TUTAJ.

 

Piotr Neubauer

Zastępca Wójta Gminy Puck

Wybierz interesujący układ