Oficjalnie przekazanie wozów strażackich w PSP Puck

Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławie dysponuje już tzw. ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym. Jego koszt to ponad milion złotych. Z kolei ochotnicy ze Swarzewa otrzymali tzw. lekki samochód ratowniczo – gaśniczy, którego wartość to blisko pół miliona złotych.

Uroczystość przekazania kluczyków odbyła się dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. Uczestniczył w niej Dariusz Drelich, wojewoda Pomorski.

Pieniądze na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Władysławowo pochodziły z : Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego (408 tys. zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (150 tys. zł), Miasta Władysławowo (450 tys. zł) i środków własnych OSP (16,5 tys. zł) .
Lekki samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP Swarzewo sfinansowany został przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ( 250 tys. zł) i Gminę Puck ( 225 tys. zł).

 

 

Wybierz interesujący układ