Poświecenie wozu strażackiego w OSP Smolno

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolnie trafił używany wóz gaśniczy. 16 sierpnia samochód został poświęcony oraz oficjalnie przekazany jednostce.

W uroczystościach uczestniczyli Strażacy , Mieszkańcy i Księża z Mrzezina . Obecny był wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Nowy wóz to średni samochód gaśniczy – na jego wyposażeniu znajduje się m. in zbiornik zawierający 3,0 tys litrów wody, autopompa. Duża część wyposażenia przełożona została ze starego wozu – pozwala ono na działanie zarówno przy pożarach, jak i wypadkach drogowych czy wszelkiego rodzaju miejscowych zagrożeniach takich jak np. usuwanie gniazd szerszeni. Jak powiedział podczas wywiadu Pan Grzegorz Nowicki z UG w Pucku – ma on pomóc  strażakom szybciej i efektywniej nieść pomoc, a także zwiększyć ich własne bezpieczeństwo.

Wybierz interesujący układ