[FOTO] Komunikat z VII „Dnia Ziemniaka” – Celbowo 2014

Dnia 21 września 2014 roku (niedziela) na placu przy Wiejskim Klubie Kultury w Celbowie odbył się festyn pn. „Dzień Ziemniaka”. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Koło Gospodyń Wiejskich i Wiejski Klub Kultury w Celbowie przy współpracy z Pomorsko-Mazurską Hodowlą Ziemniaka Oddział w Celbowie oraz Biuro Powiatowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Pucku.

Celem imprezy była integracja społeczności lokalnych wokół  tradycji świętowania płodów rolnych. W tym przypadku – ziemniaka, jako rośliny towarzyszącej nam codzienne, będącej źródłem nie tylko naszego pożywienia, ale i życia kulturowego.

Festyn cieszył dużym zainteresowaniem społeczeństwa. W spotkaniu uczestniczyły przede wszystkim przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z terenu Ziemi Puckiej. Imprezę tę zaliczono  do cyklu tematycznych spotkań kulturalno-rekreacyjnych gospodyń wiejskich. W tym roku , oprócz miejscowych gospodyń, swoje delegacje wystawiło 11 kół:

Domatowo,  Gnieżdżewo, Leśniewo, Mieroszyno, Rekowo Górne, Rzucewo, Smolno, Starzyno, Połchowo, Mrzezino i Werblinia

Wśród gości byli m.in.  Tadeusz Puszkarczuk – Wójt Gminy Puck, ksiądz z parafii Św. Faustyny Mateusz Zawadzki, który dokonał poświęcenia płodów rolnych.

Pełny komunikat oraz więcej zdjęć na www.oksitpuck.pl

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6061876190998078881]

==========================================================================

Dnia 21 września 2014r. od godz. 15.00 zapraszamy do Celbowa na „Dzień Ziemniaka”. Impreza odbędzie się na placu przy Wiejskim Klubie Kultury w Celbowie. W programie występy zespołów regionalnych: Czarne Kapelusze i Kaszubianki. Na scenie wystąpi również Kabaret Belok i dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej. Występom towarzyszyć będą konkursy ziemniaczane: kulinarne i sprawnościowo-rekreacyjne, pokaz potraw ziemniaczanych przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, wystawa ziemniaków i nie tylko, ziemniaczane stoiska handlowe, wesołe miasteczko i zabawa na świeżym powietrzu.

Celem imprezy jest integracja społeczności lokalnych wokół tradycji świętowania płodów rolnych. W tym przypadku – ziemniaka, jako rośliny towarzyszącej nam codziennie, będącej źródłem nie tylko naszego pożywienia, ale i życia kulturowego. Festyn odbywa się w „zagłębiu ziemniaka” gdzie funkcjonuje Oddział Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka. Firma ta też jest współorganizatorem święta, wspólnie z miejscowym KGW i OKSiT w Gminie Puck. Uczestnicy festynu maj okazję zobaczyć m.in.: „paradę ziemniaczaną”, dorodne okazy ziemniaczane, wystawę ziemniaka, wystawę sprzętu do kopania ziemniaków począwszy od zwykłego haka do kombajna ziemniaczanego. Występom artystycznym towarzyszą ciekawostki o ziemniaku jak i konkursy gdzie głównym „bohaterem” jest ziemniak.

DZIEN ZIEMNIAKA.PLAKAT-1

Wybierz interesujący układ