Tadeùsz Pùszkarczuk – jô sã czerëjã za mieszkańcama

Wójt Tadeùsz Pùszkarczuk w aùdicje Dobri Dzéń Kaszëbë pòwiôdô ò jinwesticjach w gminie Pùck, a téż ò tim, że w robòce czerëje sã za mieszkańcama co całi rok żëją w gminie. W rozmòwie dowiadiwómë sã téż ò jegò nastawienim przed welacjama, w jaczich na terô je wiedzec, że mdze miôł jednã kòńterkańdidatkã.

W Darzlëbiu kùńczi sã twòrzenié nowi karnôlizacje. Robòta wadzy szoféróm, le sã skùńczi pòd kùnc rujana. Szkòłë na terenie gminë mają za sobą projecht dopòsażiwaniô, pòsobną jinicjatiwą je termòmòdernizacjô. Wójt Pùszkarczuk pòdsztrichiwô, że ni mòże sã skùpiwac le na turistice, ale nade wszëtkò na mieszkańcach co całi rok żëją w gminie Pùck.

Zagwësnił téż, że w gminie staną dëbeltné tôfle z kaszëbsczima pòzwama môlëznów.

źródło: radiokaszebe.pl

Categories: baner,PRIORYTET,Rózne