Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

?Grzybobranie? Kół Gospodyń Wiejskich w Mechowie

W Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbyła się impreza integracyjna kół gospodyń wiejskich pn. ?Grzybobranie?. Organizatorem spotkania było KGW Mechowo przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck w tym Wiejskiego Klubu Kultury w Mechowie.

Była to impreza w ramach cyklicznych tematycznych spotkań kół gospodyń wiejskich.

W wydarzeniu uczestniczyły delegacje kół gospodyń wiejskich ziemi puckiej.

Gospodynią spotkania była Bogusława Wirkus ? przewodnicząca KGW Mechowo.

Imprezę prowadził Brunon Ceszke ? Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck.

Tradycyjnie przeprowadzono konkursy, których bohaterem był ?grzyb?.

?Kręgle grzybowe? wygrała Irena Marzejon (Rekowo Górne) przed Patrycją Pioch (Osłonino) i Alicją Rewers (Połchowo).

W ?zbieraniu grzybów? również najsprawniejszą okazała się Irena Marzejon. W czołówce znalazły się Katarzyna Skóra (Mrzezino) i Longina Pieper (Osłonino).

Sporo emocji przysporzył? slalom rowerowy pomiędzy grzybkami. Najszybciej śmignęła Aleksandra Karsznia (Osłonino) wyprzedzając Klaudię Kościelną (Celbowo) i Hannę Hasse (Mrzezino).

Oprócz konkursów, kobiety dzieliły się swoimi pomysłami na ?przysłowie? lub ?powiedzenie? o grzybach. Wśród najciekawszych można wymienić chociażby takie myśli jak: ?Ile grzybów w lesie, tyle szczęścia niech wam los przyniesie? czy ?rosną sobie grzybki w trawie i patrzą na świat ciekawie?.

Sponsorem nagród i upominków był OKSiT w Gminie Puck. Ponadto, każda kobieta uczestnicząca w imprezie otrzymała zestaw kosmetyków, firmy ?Mongird? z Mechowa.

Jak zwykle ?grzybobraniu? towarzyszyła tradycyjna biesiada. Zastawione stoły, wspólne tańce oraz atmosfera pełen wesołości i życzliwości nadawały iście rodzinny ton kołom gospodyń wiejskich ziemi puckiej. Wszystko to odbywało się na tle rodzinnego muzykowania rodzeństwa Chyłów ze Strzelna.

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content