Tade?sz P?szkarczuk ? jô s? czerëj? za mieszkańcama

Wójt Tade?sz P?szkarczuk w a?dicje Dobri Dzéń Kaszëbë p?wiôdô ? jinwesticjach w gminie P?ck, a téż ? tim, że w rob?ce czerëje s? za mieszkańcama co całi rok żëją w gminie. W rozm?wie dowiadiwómë s? téż ? jeg? nastawienim przed welacjama, w jaczich na terô je wiedzec, że mdze miôł jedn? k?ńterkańdidatk?.

W Darzlëbiu k?ńczi s? tw?rzenié nowi karnôlizacje. Rob?ta wadzy szoféróm, le s? sk?ńczi p?d k?nc rujana. Szk?łë na terenie gminë mają za sobą projecht dop?sażiwaniô, p?sobną jinicjatiwą je term?m?dernizacjô. Wójt P?szkarczuk p?dsztrichiwô, że ni m?że s? sk?piwac le na turistice, ale nade wszëtk? na mieszkańcach co całi rok żëją w gminie P?ck.

Zagwësnił téż, że w gminie staną dëbeltné tôfle z kaszëbsczima p?zwama môlëznów.

źródło: radiokaszebe.pl