Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Werblinia: Dzień Śliwki 2018

Werblinia słynie z sadów a zwłaszcza śliwek. Stąd ? w ramach cyklu tematycznych imprez ? miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich organizuje ?Dzéń Brzäde- Sliwczi?. Miejscowa szkoła zapełniła się szeroką publicznością. Jak zwykle nie zawiodły koleżanki z innych KGW. Przywiozły z sobą najprzeróżniejsze smakołyki, dania ze śliwką. Degustowano m.in.: boczek ze śliwką, wątróbkę ze śliwką, knedle ze śliwką, poncz śliwkowy, fasolkę ze śliwką oraz przeróżne ciasta ze śliwką. Na stoiskach zaś nie zabrakło przetworów śliwkowych, świeżych śliwek czy suszonych owoców. Bardzo owocnie w tym roku obrodziły? występy artystyczne. Publiczność miała okazję podziwiać młodych aktorów miejscowej szkoły, młodzieżowy kabaret kaszubski ?Pürtce?, kapelę ?Plësta? z mistrzem gawędy kaszubskiej Józefem Roszmanem. Jak zwykle znakomite wrażenie po sobie zostawił szkolny zespół kaszubski ??partylc? z Ugoszczy koło Bytowa. Tradycyjnie, imprezę uświetnił również zespół ?Rozśpiewana Tucznawa? z zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Górniczej.

Śliwki były głównym motywem konkursów. W pestkowaniu najzręczniejszą okazała się Maria Gruba z Domatowa. Natomiast w jedzeniu śliwek najszybszej swoje zadanie wykonała Barbara Kohnke z Gnieżdżewa.

Wśród gości obecni na widowni byli m.in. Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck oraz Regina Kwidzińska ? Przewodnicząca Rady Gminnej KGW. Spotkanie prowadzili Lucyna Roeske ? Przewodnicząca KGW Werblinia i Brunon Ceszke ? OKSiT w Gminie Puck.

Współorganizatorzy: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Sołectwo Werblinia, Szkoła Podstawowa w Werblini.

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content