Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Pomorskie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

23 września 2018 roku w Gniewinie odbyły się V Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych województwa pomorskiego.
Meldunek o rozpoczęciu zawodów przyjął prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Zygmunt Tomczonek. Następnie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi oraz odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=a6NbybFhFw0&feature=youtu.be

W zawodach wzięło udział 30 drużyn ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa pomorskiego, w tym 17 w grupie A (mężczyzn) oraz 13 w grupie C (kobiet) wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach:

musztra pododdziałów pożarniczych,
sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkoadami,
ćwiczenie bojowe.

Poszczególne konkurencje oraz całe zawody oceniała komisja sędziowska powołana przez pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Mirosław Cyrson.

Wyniki:

Musztra pododdziałów pożarniczych – Grupa A (Mężczyźni):

OSP Czarne – powiat człuchowski
OSP Czeczewo – powiat kartuski
OSP Rościszewo – powiat gdański

Musztra pododdziałów pożarniczych – Grupa C (Kobiety):

OSP Sulęczyno – powiat kartuski
OSP Korzybie – powiat słupski
OSP Tychnowy – powiat kwidzyński

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami – Grupa A (Mężczyźni):

OSP Swarzewo – powiat pucki – 58,2 s
OSP Korzybie – powiat słupski – 58,9 s
OSP Nadole – powiat wejherowski – 59,0 s

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami – Grupa C (Kobiety):

OSP Opalino – powiat wejherowski – 67,0 s
OSP Karlikowo – powiat pucki – 67,8 s
OSP Lubań – powiat kościerski – 67,9 s

Ćwiczenie bojowe – Grupa A (Mężczyźni):

OSP Korzybie – powiat słupski – 34,5 s
OSP Czeczewo – powiat kartuski – 35,4 s
OSP Nadole – powiat wejherowski – 35,4 s

Ćwiczenie bojowe – Grupa C (kobiety):

OSP Karlikowo – powiat pucki – 42,6 s
OSP Lublewo – powiat gdański – 49,0 s
OSP Korzybie – powiat słupski – 49,2 s

Klasyfikacja generalna – Grupa A (Meżczyźni):

OSP Korzybie – powiat słupski – 93,4 s
OSP Nadole – powiat wejherowski – 94,4 s
OSP Czeczewo – powiat kartuski – 94,9 s

Klasyfikacja generalna – Grupa C (Kobiety):

OSP Karlikowo – powiat pucki – 110,4 s
OSP Opalino – powiat wejherowski – 117,3 s
OSP Korzybie – powiat słupski – 120,4 s

Zwycięzcy mistrzostw otrzymali medale, puchary oraz cenne nagrody ufundowane przez pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, prezesa zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa pomorskiego oraz licznych sponsorów.
więcej zdjęć: patrz – galeria zdjęć 
źródło KW PSP Gdańsk

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content