Urząd Statystyczny w Gdańsku ogłasza konkurs pn. „Rolnicy dzieciom”.

Konkurs trwa od 16 września do 10 października 2020 r., a udział w nim jest bezpłatny. Konkurs przeznaczony jest dla gmin województwa pomorskiego.

Nagrody otrzymają: 4 gminy (o liczbie gospodarstw rolnych powyżej 500) z najwyższym wskaźnikiem spisanych gospodarstw rolnych poprzez samospis internetowy,  3 gminy (o liczbie gospodarstw rolnych od 100 do 499 ) z najwyższym wskaźnikiem spisanych gospodarstw rolnych poprzez samospis internetowy i 2 gminy (o liczbie gospodarstw rolnych do 99) z najwyższym wskaźnikiem spisanych gospodarstw poprzez samospis internetowy. Nagrody – to piłki do kosza, siatkówki i nogi, pompki oraz siatki na piłki. Dodatkowo każda zwycięska gmina otrzymuje komplet gadżetów promujących spis rolny (m.in. puzzle dla dzieci, smycze, worki na buty, czapki, zakładki magnetyczne).
Celem Konkursu jest zachęcenie rolników do aktywnego uczestnictwa w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 poprzez dokonanie samospisu na stronie spisrolny.gov.pl

Wybierz interesujący układ