V Bieg Ziemi Puckiej

1 września 2019 r. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck przy współpracy z Urzędem Gminy Puck, Starostwem Powiatowym w Pucku oraz Gminnym Zrzeszeniem „Ludowe Zespoły Sportowe” w Pucku przeprowadził V Bieg Ziemi Puckiej na 10 km. W zawodach wystartowało 108 zawodników (w tym 24 kobiety), którzy mieli do pokonania trasę 10 km z terenu Puszczy Darżlubskiej do Połczyna. Zwycięzcą piątego biegu Ziemi Puckiej na 10 km został podobnie jak w roku ubiegłym Dawid Bullmann (Werblinia), który trasę biegu pokonał w 33 min i 55 s. Wśród kobiet najszybsza okazała się Paulina Szczepakowska (Krokowa) uzyskując wynik 42 min i 33 sek. Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Oczekując na ceremonię wręczenia nagród zawodnicy częstowali się zupą , którą serwował kucharz Marek Kołacz z OSP Gnieżdżewo.

Za zajęcie miejsc od I-VI w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zawodnicy otrzymali puchary. Ponadto w każdej kategorii wiekowej czołowa trójka otrzymała puchary (nagrody nie były dublowane). Wyróżniono również najlepszych strażaków OSP w kategorii mężczyzn i kobietZ pośród uczestników biegu rozlosowano 20 osób, które za okazaniem numeru startowego otrzymało upominki rzeczowe.

 Puchary i upominki rzeczowe wręczał Zastępca Wójta Gminy Puck – Jerzy Tkaczyk.

Wybierz interesujący układ