Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Dofinansowanie dla dwóch przedszkoli w Gminie Puck

Dofinansowanie dla dwóch przedszkoli w Gminie Puck

Przedszkole z Łebcza oraz przedszkole integracyjne w Darzlubiu otrzymały dofinansowanie w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa pomorskiego. Łączna kwota dotacji to blisko milion złotych. Środki przeznaczone zostaną na doposażenie obiektów oraz podniesienie jakości kształcenia.

Dofinansowaniem objęte zostały dwie placówki z terenu gminy Puck: przedszkole w Łebczu oraz przedszkole integracyjno-terapeutyczne w Darzlubiu. Umowę w tej sprawie podpisał  z przedstawicielami placówki marszałek województwa pomorskiego.

-Bardzo nam zależy, aby nowe miejsca w przedszkolach tworzone były szczególnie na terenach wiejskich ? mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ? Umożliwia to powrót młodych mam na rynek pracy. Bardzo cieszę się, że ta inwestycja mogła zostać zrealizowana na terenie gminy Puck.

Łączna kwota dofinansowania wynosi 980 tysięcy złotych. Otrzymane środki mają zostać przeznaczone na utworzenie sali korekcyjnej, lekcje języka angielskiego, czy zapewnienie zajęć z logopedą oraz psychologiem. Dofinansowanie zostanie także przeznaczone na dalszą edukację nauczycieli i opłacenie studiów podyplomowych.

-W ramach dofinansowania utworzone zostaną kolejne miejsca w przedszkolach ? opowiada Krystyna Gierwatowska, współwłaściciel obu przedszkoli. Środki mają pozwolić także na poprawę kwestii zdrowotnych, m.in. zajęcia na basenie, indywidualne zajęcia rehabilitacyjne, korekcyjne. W ramach wyrównania szans dla dzieci z obszarów wiejskich placówki zostaną doposażone m.in. w tablice interaktywne, oprogramowanie edukacyjne czy place zabaw.

W obu przedszkolach łącznie uczęszcza ponad 60 dzieci. W placówce w Łebczu pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

KAS00014

KAS00031

 

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content