Wakacje BEZ ALKOHOLU

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, Gmina Puck przyłączyła się do akcji: Wakacje bez Alkoholu 2013.

Jest to skuteczna profilaktyka skierowana bezpośrednio do osób sprzedających napoje alkoholowe.

Do właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych zostały przesłane następujące materiały edukacyjno – informacyjne:

  •  listu do sprzedawców od Władz Samorządu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który jest znakomitym przypomnieniem o tym aby w wakacje zwracać szczególną uwagę na sprawdzanie dowodów osobistych i tym samym przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa w gminie;
  • miniporadnik, który zawiera podstawowe informacje, jakie powinien znać każdy odpowiedzialny sprzedawca;
  • kalendarz profilaktyczny dla sprzedawców (czerwiec – wrzesień), który jest przydatnym narzędziem, dzięki któremu szybko i sprawnie można sprawdzić – bez liczenia w pamięci – czy osoba podająca się za pełnoletnią ukończyła już 18 lat;
  • zawieszki profilaktyczne na butelkę: Alkohol? Nie dla dzieci i młodzieży! oraz Bądź dorosły. Kupuj rozsądnie – to materiały przekazywane są wraz z butelkami tylko pełnoletnim klientom! Na drugich stronach zawieszek znajdują się ważne informacje dotyczące działania alkoholu.

Wybierz interesujący układ