X turniej Puckiej Ligi Baśki w Połczynie

Wojciech Adas, Maria Dominik i Szpela Władysławowo najlepsi w 10. turnieju Puckiej Ligi Baśki w Połczynie!
24 stycznia 2016 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbył się dziesiąty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2015/2016. W turnieju wzięła udział liczba 126 zawodników w tym 5 kobiet z 22 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Wojciecha Adas (Szpela Władysławowo) przed Markiem Radtke (Kontra Radoszewo) oraz Jerzym Bojka (Bocar Osłonino). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Szpela Władysławowo grająca w składzie: Wojciech Adas, Adam Sitarz, Mateusz Adas, Franciszek Konkel oraz Kazimierz Wejher przed drużyną Rekowianie Rekowo Górne oraz ekipą Remus Żelistrzewo. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Maria Dominik (Kłos Werblinia).

Piętnastu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz pięć najlepszych drużyn zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi i pucharami. Ponadto sołtys wsi Połczyno Łukasz Korthals ufundował 3 puchary: najwyżej sklasyfikowani Baśkarz oraz Baśkarka turnieju oraz najlepszego zawodnika reprezentującego wieś Połczyno, którym został Benedykt Błażk (Iskra Połczyno).

Czołówka klasyfikacji indywidualnej 10 turnieju:

Lp. Nazwisko i imię Drużyna
1. Adas Wojciech Szpela Władysławowo
2. Radtke Marek Kontra Radoszewo
3. Bojka Jerzy Bocar Osłonino
4. Otrombke Roman LZS Sokół Strzelno
5. Czarnecki Andrzej Dragon Gdynia
6. Lanc Jan Brzozaki Mechowo
7. Sitarz Adam Szpela Władysławowo
8. Jamrus Jan Białogóra
9. Jaszke Bolesław Remus Żelistrzewo
10. Baran Marek Gran Krokowa
11. Radtke Henryk Kłos Werblinia
12. Dawidowski Andrzej Rekowianie Rekowo Górne
13. Gąsiorowski Tadeusz Rekowianie Rekowo Górne
14. Miślisz Szczepan OSP Mrzezino
15. Szlas Andrzej Rekowianie Rekowo Górne


Czołówka klasyfikacji drużynowej
10 turnieju:

l.p. Drużyna
1. Szpela Władysławowo
2. Rekowianie Rekowo Górne
3. Remus Żelistrzewo
4. OSP Mrzezino
5. Dragon Gdynia
6. Brzozaki Mechowo
7. Kłos Werblinia
8. Kontra Radoszewo
9. Darzlubie
10. Gran Krokowa

 

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po dziesięciu turniejach:

Lp. Nazwisko i imię Drużyna
1. Koziróg Ryszard Gran Krokowa
2. Radtke Marek Kontra Radoszewo
3. Adas Mateusz Szpela Władysławowo
4. Balewski Mieczysław Dragon Gdynia
5. Adas Wojciech Szpela Władysławowo
6. Lanc Jan Brzozaki Mechowo
7. Miślisz Józef Szpela II Władysławowo
8. Scheiba Zbigniew Karo Starzyno
9. Konkel Franciszek Szpela Władysławowo
10. Dubiński Mariusz Kaszubska Baśka Puck
11. Maszke Andrzej Białogóra
12. Baran Marek Gran Krokowa
13. Dawińdziak Ryszard Białogóra
14. Jurkiewicz Stanisław Pianka Gdynia
15. Pionka Henryk Walety Bolszewo

Czołówka klasyfikacji drużynowej po dziesięciu turniejach:

Lp. Drużyna
1. Gran Krokowa
2. Szpela Władysławowo
3. Dragon Gdynia
4. Pianka Gdynia
5. Białogóra
6. Walety Bolszewo
7. Kontra Radoszewo
8. Szpela II Władysławowo
9. Kaszubska Baśka Puck
10. OSP Mrzezino

Następny turniej odbędzie się 7 lutego (niedziela) o godz. 14:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Strzelnie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

Zdjęcia przedstawiają najlepszych: zawodnika z Połczyna Benedykta Błażk (Iskra Połczyno), Baśkarkę Marię Dominik (Kłos Werblinia), Baśkarza Wojciecha Adas (Szpela Władysławowo) oraz drużynę Szpela Władysławowo.

Categories: foto,Sport