• GOPS
  • Połczyno: Kolejne setne urodziny w gminie Puck

Połczyno: Kolejne setne urodziny w gminie Puck

Wyjątkowa uroczystość miała miejsce 25 stycznia br. Swoje setne urodziny obchodziła Pani Klara Draws ? mieszkanka naszej gminy. Z tej okazji odbyła się uroczystość poprzedzona mszą świętą, w której uczestniczyli przybyli goście. Oprócz licznej rodziny w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Puck, Wójt Tadeusz Puszkarczuk i Kierownik GOPS Iwona Rumanowska. Powiat pucki reprezentował Starosta Jarosław Białk.

Setna rocznica urodzin stała się także doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilatki. Pani Klara Draws z domu Potrykus urodziła się 25 stycznia 1916 r. w Szemudzie (ówczesny powiat morski). Była jedną z 12 dzieci Anastazji i Mikołaja Potrykus. Ojciec Jubilatki w czasie II wojny światowej został zamordowany przez hitlerowców w lasach Piaśnicy.

Jubilatka wraz z mężem Janem Draws z Połczyna, w 1947 roku przeprowadzili się na ziemie odzyskane do Gołańczy pow. Trzebiatów. W 1962 roku wybudowali dom w Połczynie, gdzie osiedli się i Pani Klara do dziś zamieszkuje. Mąż Pani Klary zmarł w 1982 roku.

Pani Klara urodziła 3 córki. Doczekała się 4 wnucząt, 6 prawnucząt i 2 praprawnuków. Obecnie jubilatka cieszy się dobrym stanem zdrowia i jest samodzielna.

Podczas uroczystości Jubilatka nie kryła wzruszenia i radości z odwiedzin i składanych życzeń. Wójt Gminy złożył gratulacje oraz życzył dalszych, długich lat życia spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Jubilatka otrzymała od zaproszonych gości mnóstwo życzeń, kwiatów i prezentów.

Jak to bywa przy okazji urodzin i tutaj nie mogło zabraknąć toastów z życzeniami 200 lat życia!

Przypominamy, że to druga mieszkanka Gminy Puck, która ukończyła 100 ? rok życia. 4 stycznia br. Pani Marta Weltrowska z Leśniewa obchodziła swoje 101 urodziny.

Jeszcze raz składamy naszym Jubilatkom 200 lat życia!

Opracowanie: Kierownik GOPS Iwona Rumanowska

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6246411007002794913]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content