Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

11 marca obchodzimy Święto Sołtysa. W Polsce osób piastujących tę funkcję jest około 40 tysięcy. W Gminie Puck mamy 27 sołtysów. W dniu ich święta życzenia przekazał Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Funkcja sołtysa to niezwykle ważne zadanie. To człowiek „pierwszego kontaktu”, pośrednik mieszkańców z samorządem gminnym. Do sołtysa przekazać możemy uwagi co do podstawowych zadań i problemów w sołectwie.

W dniu ich święta Wójt Tadeusz Puszkarczuk przekazuje serdeczne życzenia i słowa podziękowania za codzienną pracę i wkładane w nią zaangażowanie.

-Szanowne Panie i Panowie Sołtysi Gminy Puck. Chciałbym wam serdecznie podziękować za zaangażowanie. Za to, że wsłuchujecie się w problemy mieszkańców i staracie się je rozwiązywać. Zostaliście na swoją funkcję wybrani w wyborach bezpośrednich. To bardzo ważna funkcja publiczna, a mieszkańcy wam zaufani – przekazał Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

 

Wybierz interesujący układ