• Gmina
  • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, zwracamy się do klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku o zachowanie szczególnych środków ostrożności, które mogą zapobiec zarażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, zwracamy się do klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku o zachowanie szczególnych środków ostrożności, które mogą zapobiec zarażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Jak zapobiegać:

Należy często myć ręce, używając mydła i wody. Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów ? co oznacza, że nie jest odporny na wodę z mydłem ani na środki myjące na bazie alkoholu.

Przy kaszlu i kichaniu trzeba zakrywać usta i nos ? najlepiej jednorazową chusteczką, którą zaraz potem należy wyrzucić do śmietnika. Jeśli brakuje chusteczki ? można ewentualnie kaszleć i kichać
w zgięcie łokcia. Dobrze jest zachować co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Najważniejsze informacje:

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Jej objawy przypominają grypę: patogen powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni
i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, najczęściej podczas kaszlu, kichania czy mówienia.

Najbardziej narażone są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, zwłaszcza przewlekłe.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię, pod którą można uzyskać najważniejsze informacje i poznać zasady postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS i zaobserwowałeś
u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to: bezzwłocznie powiadom telefonicznie Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pucku, tel.: 58 673 03 40; 507 159 482 lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod nr alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do szpitala na oddział zakaźny ? najbliższy oddział UCMMiT Gdynia 58 699 85 78; PCCZiG Gdańsk 58 341 40 41; 341 55 47.

Mając powyższe na uwadze dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku rekomenduje klientom ograniczanie wizyt w Ośrodku do niezbędnego minimum i przypomina o możliwości załatwiania spraw urzędowych przez telefon (tj. udzielanie informacji dotyczących określonych świadczeń) bądź drogą elektroniczną. Jednocześnie godziny funkcjonowania Ośrodka pozostają bez zmian.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne apelujemy:

Udając się do Ośrodka (jeżeli jest taka możliwość) prosimy nie zabierać ze sobą dzieci.

W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w formie elektronicznej lub telefonicznie.

Wnioski o udzielenie większości świadczeń można składać elektroniczne poprzez:

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładkach po lewej stronie poświęconych osobno każdemu ze świadczeń.

Będąc w Ośrodku, oczekując na spotkanie z pracownikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo prosimy zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

Iwona Rumanowska

dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku

INFORMACJE NA TEMAT POSTĘPOWANIA MOŻNA ZNALEŹĆ NA PONIŻSZYCH STRONACH INTERNETOWYCH :

Koronowirus-informacje i zalecenia

NFZ-Telefoniczna Informacja Pacjenta – tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Główny Inspektorat Sanitarny

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku

MR,PiPS – Koronawirus: ważne dla rodziców

MR,PiPS – Koronawirus: ważne dla seniorów

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content