1 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy.

Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon.

4 maja rozpoczyna się spis w systemie CATI, realizowany przez rachmistrzów telefonicznych ? pracowników urzędów statystycznych, którzy będą dzwonić do mieszkańców Gminy.

Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.