1 sierpnia o godzinie 17 zabrzmią syreny

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia o godzinie 17 (godzina ”W”) – w Województwie Pomorskim przez minutę brzmieć będą syreny alarmowe. O ich uruchomieniu, za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), mieszkańcy zostaną powiadomieni z 24 godzinnym wyprzedzeniem.

Powstanie Warszawskie, trwające od 1 sierpnia do 3 października 1944 r., było 63 dniami heroicznej walki z niemieckim okupantem. Uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Powstanie Warszawskie – www.1944.pl

Włączanie syren odbywa się w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania.