10-lecie nadania szkole im. Ks. Biskupa Konstantyna Dominika i 50-lecie budynku szkoły

7 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej w Swarzewie odbyła się uroczystość z okazji 10 ? lecia nadania imienia Księdza Biskupa Konstantyna Dominika i 50 ? lecia budynku szkoły. Zaproszenie przyjęło wielu gości. Wśród nich: Starosta Powiatu Puckiego Pan Wojciech Dettlaff, Wójt Gminy Puck Pan Tadeusz Puszkarczuk, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gminie Puck Pani Barbara Miłkowska, osoby reprezentujące posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Kazimierza Plocke i Panią Teresę Hoppe. Nie zabrakło też przedstawiciela kuratorium Pana Marka Ścibiora.

Do szkoły przybyli też ci, którzy naukę w tym budynku szkoły rozpoczęli w 1963 roku oraz emerytowani nauczyciele i dyrektorzy. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor szkoły Bożena Korth podkreśliła, że na przestrzeni 50 lat szkoła zmieniła się wizualnie. Budynek został zmodernizowany, sale są coraz lepiej wyposażone. W bieżącym roku oddano do użytku boisko wielofunkcyjne. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny. ?Każda chwila ważna jest? to była jego myśl przewodnia.

Program uroczystości:

7.11.2013 r. (czwartek)

9.00 ? Msza święta w kościele p.w. Narodzenia NMP w Swarzewie
10.30 ? Uroczystości w szkole

8.11.2013 r. (piątek)

17.00 ? Program artystyczny w szkole dla rodziców, absolwentów, mieszkańców Swarzewa
17.40 ? Poczęstunek

[print_gllr id=3065]