Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/ 2014

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2013/ 2014 odbyła się 2 września 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Dambka w Leśniewie. Podczas uroczystości dokonano otwarcia nowego budynku Szkoły Podstawowej w Leśniewie wraz z pełnowymiarową salą gimnastyczną.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości: pan Marszałek Senatu RP, Posłowie i Senatorowie Ziemi Puckiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, J. E. Arcybiskup Metropolita Gdański, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego, samorządowcy sąsiednich gmin miejskich i wiejskich, proboszczowie okolicznych Parafii, samorządowcy z partnerskiej Gminy Rytro, przedstawiciele Rodziny Patrona Szkoły, dyrektorzy szkół oraz radni i sołtysi z Gminy Puck, rodzice uczniów.

Przebieg uroczystości: msza św. , przemarsz uczniów i gości do szkoły, otwarcie szkoły /symboliczne przecięcie wstęgi/, poświęcenie szkoły, inauguracja nowego roku szkolnego 2013/2014, powitania, podziękowania, występy uczniów, pamiątkowe posadzenie drzewek /dębów/.

Budynek szkolny to 16 nowoczesnych sal lekcyjnych z wyposażeniem, dwa pomieszczenia oddziału przedszkolnego, biblioteka, stołówka, świetlica szkolna oraz pełnowymiarowa hala sportowa wraz z trybunami. Budynek przestronny, kolorowy, zbudowany wg nowoczesnych standardów XXI wieku. Warto zobaczyć. Zapraszamy!