WAŻNA INFORMACJA WS. PROJEKTU GRANTOWEGO PT.: ?WSPARCIE DZIECI Z RODZIN PEGEEROWSKICH W ROZWOJU CYFROWYM ? GRANTY PPGR?

Aktualizacja 04.10.2021

PRZEDŁUŻENIE TERMINU SKŁADANIA DOKUMENTACJI POTWIERDZAJĄCEJ PRACĘ W PGR DO DNIA 30.11.2021

Szanowni Państwo,

Mając na uwadze ilość złożonych do dnia 29.10.2021r. wniosków dotyczących zakupu sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem,a także obiektywnymi problemami wynikającymi z trudności w uzyskaniu przez osoby zainteresowane zaświadczeń dotyczących pracy w PGR, Wójt Gminy Puck podjął decyzję o wydłużeniu terminu składania dokumentacji potwierdzającej zatrudnienie w PGR do Urzędu Gminy Puck do dnia 30.11.2021r.

Jednocześnie informujemy, że termin składania wniosków przez mieszkańców Gminy Puck o zakup ww sprzętu upłynął w dniu 29.10.2021. W związku z powyższym Urząd Gminy Puck złoży wniosek o wsparcie zakupu sprzętu komputerowego do dnia 5.11.2021 na podstawie wszystkich poprawnie złożonych wniosków.

Wójt Gminy Puck

Tadeusz Puszkarczuk

Ruszył nabór wniosków do projektu grantowego ?Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym ? Granty PPGR?.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na: sprzęt komputerowy z urządzeniami

peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem i ubezpieczeniem
zakupionego sprzętu komputerowego;

Sprzęt komputerowy zakupi Gmina Puck w ilości uzależnionej od liczby złożonych
oświadczeń oraz pozostanie własnością Gminy.

Wsparcie kierowane jest do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich,
którzy spełniają następujące warunki:

1.  zamieszkują gminę, w której funkcjonowało państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
  2. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie lub opiekun prawny pracowali w zlikwidowanym
    państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwali gminę, w której
    funkcjonowało PPGR.

Warunkiem zakwalifikowania osób spełniających ww. kryteria do projektu jest złożenia
oświadczenia, które pozwoli Gminie wnioskować o grant oraz zakupić sprzęt komputerowy. Oświadczenie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych należy złożyć w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Gminy W Pucku, ul. 10 Lutego 29, 84 ? 100 Puck, w godzinach pracy urzędu w terminie do dnia 29.10.2021 r.

Dokumenty, jakie trzeba dostarczyć do Urzędu:

1.  oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego lub ucznia szkoły średniej, który osiągnął
    pełnoletność wraz ze zgodą na przetwarzanie danych ? do pobrania ze strony
    internetowej www.gmina.puck.pl;
  2. w przypadku posiadania dokumentów, które potwierdzają fakt zatrudnienia danej
    osoby w PPGR, należy je dołączyć do oświadczenia.

Wnioski, które wpłyną do Urzędu Gminy Puck po terminie, tj. po 29.10.2021 r. nie zostaną zakwalifikowane do Programu.

Załączniki:

1. Oświadczenie dla rodzica/opiekuna prawnego wraz ze zgodą na przetwarzanie
    danych.
  2. Oświadczenie ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność (pobierających
    nauki w roku szkolnym 2021/2022, którzy ukończyli 18. rok życia) wraz ze zgodą na
    przetwarzanie danych.