Uroczysta inauguracja programu Karty Seniora Gminy Puck – już jest 800 wniosków!

We wtorek, 1 października 2024 r., w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie miała miejsce uroczysta inauguracja programu Karty Seniora Gminy Puck. W wydarzeniu uczestniczyli seniorzy z całej gminy, a także partnerzy programu. Wójt gminy Puck, Marcin Nikrant, wręczył podziękowania firmom wspierającym inicjatywę oraz osobiście przekazał pierwsze sto Kart Seniora.

Program od samego początku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – do tej pory wpłynęło około 800 wniosków. To świadczy o potrzebie tego typu wsparcia oraz pozytywnym odzewie lokalnej społeczności. Celem Karty Seniora jest zapewnienie starszym mieszkańcom gminy ulg i zniżek na usługi oferowane przez firmy, które przystąpiły do programu.

Jednym z najważniejszych przywilejów, jakie oferuje Karta Seniora, jest możliwość bezpłatnych przejazdów autobusami PKS Gdynia na terenie miasta i gminy Puck. To udogodnienie może znacząco wpłynąć na mobilność i aktywność seniorów, umożliwiając im swobodniejsze poruszanie się po okolicy oraz udział w życiu społecznym i kulturalnym.

Więcej informacji na temat karty seniora można znaleźć tutaj: https://gmina.puck.pl/juz-od-dzis-mozna-skladac-wnioski-o-wydanie-karty-seniora-w-gminie-puck/+