Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Awaria rurociągu tłocznego ściekowego o przekroju 600 mm

Awaria rurociągu tłocznego ściekowego o przekroju 600 mm

We wtorek we Władysławowie doszło do awarii rurociągu tłocznego ściekowego o przekroju 600 mm prowadzącego z Władysławowa do oczyszczalni ścieków w Swarzewie. Dzięki sprawnej pracy służb awarię udało się już naprawić. Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk podkreśla, że są już projekty modernizacji rurociągu.

Do pęknięcia rury ściekowej doszło we wtorek we Władysławowie. Początkowo ścieki gromadzone były do zbiornika retencyjnego, jednak po jego zapełnieniu konieczny był ich zrzut. Dzięki sprawnej pracy służb oraz zaangażowaniu przedstawicieli oczyszczalni „Swarzewo” usterkę udało się szybko usunąć. -Już około godziny 22 30 w środę awaria została usunięcia ? powiedział w rozmowie z nami Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk. – Pragnę podziękować dyrekcji spółki „Swarzewo” za szybką interwencję i sprawne prowadzenie działań.

W czwartek rano odbyło się spotkanie w siedzibie Spółki z udziałem m.in. Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk. Samorządowcy spotkali się w okolicach awarii i oceniali stan terenu po zdarzeniu. Na spotkaniu przedstawiono stan zaawansowania prac nad projektem budowy nowego kolektora przesyłowego. Obecnie trwa procedura uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla powyższej inwestycji.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content