Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Babscze Zendzenie 2018 w Darzlubiu

Międzynarodowy Dzień Kobiet był okazją do kolejnego spotkania pań z kół gospodyń wiejskich Ziemi Puckiej. Po raz ósmy KGW w Darzlubiu przy współpracy z miejscowym sołtysem i Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck zorganizowało tzw. ?Babsczé Zińdzenié?.  Kobiety świętowały 10 marca w ? Dzień Mężczyzny. Na uroczystość zostały zaproszone przedstawicielki wszystkich KGW działające na terenie Ziemi Puckiej. Do Darzlubia zjechało 15 delegacji KGW. Za stołem zasiadły panie z Mieroszyna, Strzelna, Gnieżdżewa, Swarzewa, Władysławowa, Werblini, Starzyna, Starzyńskiego Dworu, Lisewa, Karlikowa, Mechowa, Leśniewa, Domatowa, Domatówka i   Połchowa.

Wśród gości byli m.in.: Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck), Anna Pomieczyńska (Przewodnicząca Rady Gminy Puck), Regina Kwidzińska (Przewodnicząca Rady Gminnej KGW), Jan Głowienka (Radny Gminy Puck), Alfons Zelewski (sołtys Darzlubia), Krystyna Gierwatowska (b. dyrektor szkoły w Darzlubiu), Aleksander Gierwatowski (dyrektor miejscowego przedszkola) i Edmund Minkowski (prezes ZM-G Z OSP w Pucku).

Zebranych powitali: Danuta Funk (przew. KGW Darzlubie) i Brunon Ceszke- gł. instruktor ds. kultury OKSiT (prowadzący imprezę).  Oprawę muzyczną spotkania stanowił zespół kaszubski ?Manijôce? z Rafałem Potrykusem na czele. Monodram aktorski pt. ?Jestem kobietą? według scenariusza Irminy Gierszewskiej zaprezentowała Klaudia Tarnowska z Kłanina.  

Mężczyźni ? zaproszeni goście, złożyli  paniom najserdeczniejsze życzenia. Były również kwiatki dla każdej pani (ufundowane przez miejscową Radę Sołecką) jak i chóralne ?sto lat?. W rewanżu kobiety wręczyły mężczyznom ? z okazji ich święta ? po jednej parze skarpetek. Na stołach pojawiły się różnorodne smakołyki  kulinarne przygotowane przez miejscowe panie. Atrakcją spotkania był okolicznościowy tort ufundowany przez Radę Sołecką w Darzlubiu.

Organizatorzy  przygotowali kilka konkursów ? zabaw. W szydełkowaniu najlepszą umiejętnością wykazała się Urszula Dolmierska z Werblini. Skarpetki najzręczniej wieszała Monika Dettlaff ze Strzelna. Swoją ?podobiznę? w konkursie ?Lustereczko powiedz przecie?? najładniej namalowała Magdalena Preihs z Lisewa. Natomiast w tańcu z parasolką najbardziej rozbawiła publiczność Małgorzata Białk ze Strzelna.

Wszystkie uczestniczki konkursów otrzymały symboliczne nagrody i upominki ufundowane przez OKSiT w Gminie Puck.

Tradycyjnie, nie obyło się bez wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych. Spotkanie toczyło się w atmosferze pełen radości, wesołości i życzliwości.

Brunon Ceszke

Zobacz film na www.oksitpuck.pl

Więcej zdjęć – zobacz

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content