Search
Close this search box.

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet

Z inicjatywy ministra obrony narodowej rusza I edycja ogólnopolskich bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Projekt realizowany jest od 19 listopada 2016 r. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce. W Pomorskiem szkolenia odbywać się będą na terenie jednostek wojskowych w Gdyni, Słupsku i Ustce.

Plan jest prosty. Założenia jasne i konkretne. Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu, potrafiły sobie z nimi poradzić.

Celem projektu jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Każda grupa kobiet weźmie udział w 8 spotkaniach, organizowanych od listopada 2016 r. do czerwca 2017 r., z reguły w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w wytypowanym obiekcie.

pobrane

Zajęcia zaplanowano:

 • 19 listopada 2016 r.
 • 3 grudnia 2016 r.
 • 14 stycznia 2017 r.
 • 4 lutego 2017 r.
 • 4 marca 2017 r.
 • 1 kwietnia 2017 r.
 • 6 maja 2017 r.
 • 3 czerwca 2017 r.

Samoobrona Kobiet

Szkolenia prowadzone są w następujących jednostkach wojskowych:

 • Gdynia, Komenda  Portu Wojennego Gdynia, ul. Rondo Bitwy pod Oliwą 1
 • Słupsk, 7. Brygada Obrony Wybrzeża, ul. Bohaterów Westerplatte 44
 • Ustka: Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, osiedle Lędowo 1N

Zapisy i szczegółowe informacje: Ministerstwo Obrony Narodowej 

samoobronakobiet4

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: