Bursztynowe Kogi za rok 2015 dla najlepszych organizacji pozarządowych

Wczoraj wieczorem podczas uroczystej gali w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie przyznano Bursztynowe Kogi za rok 2015 dla najlepszych organizacji pozarządowych.

Wyróżnienia w wysokości 1000 zł otrzymały:
? Zrzeszenie Kaszubsko ? Pomorskie ? oddział Hel
? Zrzeszenie Kaszubsko ? Pomorskie ? oddział Dębogórze/Kosakowo
? Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów ? Oddział Rejonowy Władysławowo
? Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krokowej

Nagrody BURSZTYNOWEJ KOGI 2015 otrzymały:
? Klub Sportowy Klif Chłapowo ? za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej
? Spółdzielnia Socjalna DALBA ? za szczególne osiągnięcia w dziedzinie wsparcia osób niepełnosprawnych
? Rada Gminna Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Puck, Krokowa, miasta Władysławowo ? za szczególne osiągnięcia w dziedzinie promocji Powiatu Puckiego i turystyki

Nagrodę specjalną Starosty Powiatu Puckiego za działalność na rzecz społeczności lokalnej otrzymało:
Puckie Hospicjum pod wezwaniem Św. Ojca Pio

Poza tym zostały też przyznane wyróżnienia od Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, które otrzymały:
? Uczniowski Klub Sportowy KONSAL Sławoszyno
? Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży SUBSIDIUM
? Kaszubski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Połchowie

Jedno wyróżnienie przyznał również Marszałek Województwa Pomorskiego. Otrzymał je Międzyszkolny Klub Sportowy KORAB Puck.

Pozostałe organizacje otrzymały pakiety ? niespodzianki z podziękowaniem za udział w Bursztynowej Kodze. Są to:
? Centrum Integracji Społecznej
? LKS Ziemi Puckiej
? Stowarzyszenie Rozwoju Władysławowa
? Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Mrzezina

Warto nadmienić, że wyróżnienia wręczyły obecna na gali członkinie Kapituły Bursztynowej Kogi ? Katarzyna Jabłońska, Barbara Mudlaff oraz przewodnicząca Kapituły ? Członek Zarządu Powiatu Puckiego ? Alina Merchel.
Wyróżnienia Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Wojewody Pomorskiego wręczył Starosta Pucki ? Jarosław Białk, natomiast nagrody główne czyli Bursztynowe Kogi wręczyli wspólnie Pan starosta oraz Przewodniczący Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych ? Janusz Golisowicz.

Podczas wczorajszej gali, zebranych w Żelistrzewie rozbawił do łez kabaret kaszubski Werblińśczi Śliwczi, a gwiazdą wieczoru był zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra.
Całość poprowadziła Anna Padée-Kruszczak.

Wszystkim uczestnikom Bursztynowej Kogi 2015 składamy serdeczne gratulacje!!!

źródło: powiat.puck.pl

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6248591487129633649]