Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

VIII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI BURSZTYNOWE KLUCZE PUCK 2016

W piątek 29 stycznia 2016r. o godz. 17.00 w hali POSM w Pucku odbył się finał VIII edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Bursztynowe Klucze. Organizatorem imprezy jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku.

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu puckiego, mających uzdolnienia wokalne. Celem Festiwalu jest rozwijanie zainteresowań muzycznych młodzieży, umożliwienie spotkania młodym artystom i zaprezentowania swoich talentów.
W eliminacjach, które odbyły się 17 grudnia 2015 r., udział wzięło 46 uczestników. Jury wyłoniło ?szczęśliwą 18-tkę? (8 uczniów szkół gimnazjalnych i 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych), która zaprezentowała się podczas finału. Każdy z finalistów zaśpiewał jedną piosenkę musicalową, gdyż taki był temat przewodni tegorocznej edycji. Wszyscy wokaliści mieli szansę ?podszlifować? wykonywane przez siebie utwory podczas warsztatów wokalnych, które poprowadziła p. Weronika Korthals 18 stycznia 2016 r. w I LO w Pucku. Ćwiczyli dykcję, emisję głosu, a także przygotowywali wspólne wykonanie piosenki finałowej.
W finałowym konkursie występy młodych artystów oceniało profesjonalne jury w składzie: p. Weronika Korthals, p. Katarzyna Rogowska, p. Karolina Humanowska, p. dr Michał Kozorys, p. Mateusz Krautwurst oraz Przewodniczący p. dr Arkadiusz Wanat.
Na scenie zaprezentowali się:
W KAT. SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:

1.Aleksandra Koss- ?Tej historii bieg?
2. Klara Filar ? ?Modlitwa?
3. Zuzanna Gulczyńska ? ?Boję się?
4. Łukasz Krepel ? ?Twych oczu blask?
5. Marta Tomczyńska ??Wyśniłam sen?
6. Szymon Reszka ? ?Przebacz mi?
7. Magdalena Mikulska ? ?(Somewhere) Over the Rainbow?
8. Kinga Włodarkiewicz ? ?Czarodziej i ja?
W KAT. SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
9.Adrianna Koss ? ?SOS?
10.Kamil Okon ? ?Over the rainbow?
11.Agata Orzeł ? ?Chcę być Kopciuszkiem?
12.Joanna Zaniewska ? ?Kolęda Maryi?
13. Nikodem Wittbrodt ? ?Belle?
14.Marta Schmidt ? ? Gimme gimme?
15.Anna Smarzyńska ? ?Uwierz w nas?
16.Hanna Głowienke ? ?Weź mnie całą albo wcale?
17.Dominika Eliasz ? ?Szyba?
18.Alan Wittbrodt ? ?New York, New York?
Statuetki Bursztynowych Kluczy trafiły do Marty Tomczyńskiej z Pucka (kat. gimnazjum) i Dominiki Eliasz z Gminy Kosakowo (kat. szkół ponadgimnazjalnych).

Pozostałe wyniki przedstawiają się następująco:
KAT. GIMNAZJUM:
Miejsce II Magdalena Mikulska (Gmina Kosakowo)
Miejsce III Szymon Reszka (Miasto Puck)
Wyróżnienia:
Zuzanna Gulczyńska (Gmina Krokowa)
Kinga Włodarkiewicz (Miasto Puck)
Łukasz Krepel (Miasto Puck)

KAT. SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH:
Miejsce II Adrianna Koss (Miasto Puck)
Miejsce III Anna Smarzyńska (Gmina Puck)
Wyróżnienia:
Kamil Okon (Gmina Puck)
Agata Orzeł (Gmina Krokowa)
Alan Wittbrodt (Gmina Kosakowo)

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści ? pamiątkowe upominki.
Serca publiczności podbiły Adrianna Koss i Marta Tomczyńska, które zostały obdarowane dodatkowymi nagrodami. Wśród głosujących zostało rozlosowanych 7 bonów podarunkowych.
Na 3 godziny hala Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku zamieniła się w Broadway. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku p. Piotr Czaja, jak co roku, niestandardowo przywitał zaproszonych gości i publiczność, tym razem wcieliwszy się w rolę Rum Tum Tuggera ? grymaśnego kota z kultowego musicalu Andrew Lloyd Webbera ?Cats?. Finaliści nie tylko śpiewali utwory musicalowe, ale też po mistrzowsku odegrali swoje role aktorskie. Wcześniej wystylizowani przez fryzjerów i makijażystki ? uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi pod kierownictwem p. Aleksandry Potrykus przepięknie prezentowali się na scenie. Tradycyjnie, wokalistom podczas ich występów na scenie towarzyszyli tancerki i tancerze Studia Sztuki Da Capo al. Fine. Grupowe układy choreograficzne Da Capo al. Fine, przygotowane przez p. Katarzynę Bartoszewicz-Stromską i p. Magdalenę Gawin, zgromadzona publiczność mogła podziwiać także w czasie, gdy obradowało jury. Temperaturę imprezy podniosły mini-recitale Gwiazd Wieczoru: p. Magdaleny Gawin i p. Mateusza Krautwurst. Po ogłoszeniu wyników i uroczystym wręczeniu nagród finaliści wspólnie zaśpiewali piosenkę finałową ?Wieża Babel?.
Gala finałowa miała charakter podniosły, ale jednocześnie rozrywkowy. To zasługa scenariusza, napisanego przez p. Katarzynę Bartoszewicz-Stromską. Słowa uznania również należą się konferansjerom: Jakubowi Mielewczykowi, Kacprowi Klein i Bartoszowi Bonieckiemu, którzy z dużą swobodą zagrali swoje role.
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy szkół oraz sponsorzy. m.in. Starosta Pucki p. Jarosław Białk, Wójt Gminy Puck p. Tadeusz Puszkarczuk, Wójt Gminy Kosakowo p. Jerzy Włudzik, Wicestarosta Pucki p. Tomasz Hermann, Zastępca Burmistrza Miasta Puck p. Lucyna Boike-Chmielińska, Przewodniczący Rady Miasta Puck p. Piotr Kozakiewicz, Wice-Przewodniczący Rady Miasta Puck p. Adam Lipski.
Patronat medialny nad imprezą objęli: 24kaszuby.pl,Dziennik Bałtycki, Młoda Gdynia, Radio Kaszëbe oraz Telewizja TTM.
Organizatorzy Festiwalu: dyrektor p. Piotr Czaja oraz nauczycielki p. Aleksandra Bartoszak, p. Magdalena Nowak i p. Monika Błażejewska podkreślają, że Festiwal nie istniałby gdyby nie wsparcie lokalnych władz samorządowych oraz sponsorów ? firm i osób prywatnych.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6247862364658683009]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content