Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

Celbowo: OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Zespół pałacowo parkowy w Celbowie zbudowany w 2 połowie XIX w należał do rodziny Rodzina Rodenacker, pochodząca z Gdańska, nabyła ten majątek w 1823 roku. W czasach przedpruskich wieś wchodziła w skład olbrzymiego kompleksu dóbr rzucewsko-wejherowskich, którego właścicielami były kolejno rodziny Wejherów, Sobieskich i Przebendowskich.

Zbudowany nowoczesny folwark w XIX w możemy oglądać budynki do dziś został zachowany pałac ,stodoły kamienne czy wieża ciśnień są do dziś wykorzystywane znajduje się tam pomorsko-mazuska hodowla ziemniaka niestety zespół parkowy oraz cmentarz rodzinny Rodenackerów popada w ruinę .Nasza Fundacja w porozumieniu z konserwatorami chce przeprowadzić odnowę tego miejsca poprzez inwentaryzację drzewostanu oraz uprzątnięcie cmentarza wpisania miejsca do rejestru zabytków mówi Pan Marcin Selonke Prezes Fundacji Sławny Gród.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wolontariat dla dziedzictwa

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6306447797303827761]

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: