Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Celbowo: OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Zespół pałacowo parkowy w Celbowie zbudowany w 2 połowie XIX w należał do rodziny Rodzina Rodenacker, pochodząca z Gdańska, nabyła ten majątek w 1823 roku. W czasach przedpruskich wieś wchodziła w skład olbrzymiego kompleksu dóbr rzucewsko-wejherowskich, którego właścicielami były kolejno rodziny Wejherów, Sobieskich i Przebendowskich.

Zbudowany nowoczesny folwark w XIX w możemy oglądać budynki do dziś został zachowany pałac ,stodoły kamienne czy wieża ciśnień są do dziś wykorzystywane znajduje się tam pomorsko-mazuska hodowla ziemniaka niestety zespół parkowy oraz cmentarz rodzinny Rodenackerów popada w ruinę .Nasza Fundacja w porozumieniu z konserwatorami chce przeprowadzić odnowę tego miejsca poprzez inwentaryzację drzewostanu oraz uprzątnięcie cmentarza wpisania miejsca do rejestru zabytków mówi Pan Marcin Selonke Prezes Fundacji Sławny Gród.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wolontariat dla dziedzictwa

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6306447797303827761]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content