Smolno: 90-lecie OSP

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6306428701503793681]

9 lipca odbyły się uroczystości związane z obchodami 90- lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolnie. Założycielami jednostki w 1926 roku byli Wiktor Elwart, Felix Labun, i Felix Groenwald, którzy stanowili zarząd OSP Smolno. W krótkim czasie wybudowano remizę, która stała w miejscu obecnego domu strażaka wyposażona została w wóz konny, niezbędny sprzęt do gaszenia pożarów oraz syrenę alarmową. 9 września 1964 w Smolnie wybuch groźny pożar, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, silny wiatr oraz zadaszenie pokryte strzechą ogień strawił w bardzo krótkim czasie kilkanaście zabudowań. 1994 powstał społeczny komitet budowy remizy, teren pod budowę remizy odstąpiła szkoła jej fundamenty wykonano w czynie społecznym zaś budowę sfinansowała Gmina Puck. W tym czasie strażacy otrzymali samochód marki Żuk w czynie społecznym uporządkowano również teren i wykonano ogrodzenie domu strażaka. Dzięki społecznemu zaangażowaniu Smolno otrzymało estetycznie wykonany obiekt, w którym odbywały się imprezy, zebrania wiejskie itp. W lipcu 2005 jednostka otrzymała wóz bojowy marki Mercedes. Obecnie jednostka liczy 38 strażaków w tym dwóch członków honorowych oraz ośmiu członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. 12 członków posiada przeszkolenie pierwszego i drugiego stopnia. Na uroczystości obecny był m. in. Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, który podziękował wszystkim strażakom za trud włożony w rozwój jednostki jak i wieloletnie zaangażowanie, pomoc drugiemu człowiekowi w sytuacjach zagrożenia życia. Docenił starania mające na celu dalszą rozbudowę, ciągłe doposażanie w lepszy sprzęt i prężne działanie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolnie.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

plakat POmorskie z Ukrainą
Skip to content