Centrum Promocji Kocham Bałtyk

Prace nad budową Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie k. Władysławowa są na ukończeniu. Już 1 czerwca w Muzeum odbędzie się pierwsza wystawa czasowa pn. „Morze Klocków”. Ta niezwykła wystawa autorskich budowli z ponad miliona klocków czynna będzie od 1 czerwca do 31 sierpnia, codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 – 21:00. Wstęp dzieci do lat 10 – 5 zł, pozostali 10 zł.
Na wystawie będzie można podziwiać m.in. największy na świecie Lunapark z klocków, modele okrętów wojennych i wiele innych ciekawych budowli. Miasteczko westernowe, terminal kontenerowy czy makieta kolejowa z jeżdżącymi po niej pociągami to tylko początek listy kilkuset wyjątkowych budowli czekających na odwiedzających. Nie będą to zestawy, które można kupić w sklepach, tylko zupełnie autorskie projekty dorosłych fanów najpopularniejszych klocków na Świecie!
Oficjalną inaugurację Muzeum poprzedzi … przelot największego na świecie ludzika, który po godzinnym locie na trasie Jastarnia – Sopot – Gdynia – Puck – Swarzewo stanie na całe 3 miesiące przez budynkiem Muzeum. Inspiracją dla tego wydarzenia jest film ?Miś? Stanisława Barei. Ludzik ? marynarz z lunetą będzie reklamą Muzeum oraz doskonałą lokalizacją do pamiątkowych zdjęć znad morza.
Planowany przelot rozpocznie się przed południem w dnu 31 maja 2014r. Niedługo ogłoszony zostanie konkurs na najlepsze zdjęcie i film z przelotu ludzika.
Muzeum Kocham Bałtyk to wspólne przedsięwzięcie Pozytywnych Inicjatywy, Lokalnej Grupy Działania oraz Gminy Puck.
Projekt wspierają merytoryczne Stowarzyszenie Miłośników Klocków Lego Zbudujmy.to oraz portal Czasnadmorze.pl
Kilka faktów:
 • 5 m ? tyle mierzyć będzie największy na świecie ludzik
 • 1 h  ? tyle ludzik spędzi w powietrzu na trasie Jastarnia?Sopot?Puck?Swarzewo
 • 600 m2 ? powierzchnia wystawowa Muzeum Kocham Bałtyk
 • 1 mln ? z tylu klocków zbudowane będą budowle
 • 6 klocków Lego o wymiarach 2 x 4 kołków można połączyć na ponad 915 milionów
 • 92 dni ? tyle trwać będzie pierwsza wystawa ? od 1.06.2014 do 31.08.2014r.
 • 2 mln zł ? tyle kosztowała budowa pierwszego etapu Muzeum Kocham Bałtyk
W Muzeum znajdzie się m.in.:
 • część wystawowa z miliona klocków
 • kawiarenka
 • wypożyczalnia rowerów
 • i… największy na świecie ludzik mierzący ponad 5 m!

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content