Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Drugi tydzień zimowych ferii w Osadzie Łowców Fok

Drugi tydzień zimowych ferii w Osadzie Łowców Fok

Ostatni tydzień zimowych ferii w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie. Drugi tydzień zimowych wakacji zorganizowaliśmy zgodnie z dewizą ?dla każdego coś innego?. W programie pojawiły się wykłady multimedialne opowiadające o mieszkańcach Bałtyku i ich siedliskach. W podobny sposób zaprezentowane zostało opowiadanie na temat mody w dawnych wiekach. W świat baśni i legend przenieśliśmy się dzięki gawędzie smokach . Wszystkie wykłady i prezentacje były później inspiracją do działań plastycznych. Przy użyciu gliny projektowano stroje powstała kolekcja bajkowych smoków i prawdziwych mieszkańców morza. Z dużym zainteresowaniem spotkały się pokazy zapomnianej już sztuki wykonywania przedmiotów z rogów. Dla gości przygotowano też projekcje filmów dotyczących prehistorii, chętni oglądali wystawy stałe w chacie kaszubskiej. Jeśli dopisywała aura wszystkie działania kończyły się pieczeniem kiełbasek przy rozpalonym ognisku u brzegu Zatoki. Wszystkie zajęcia przygotowali: Pani Danuta Król z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, pracownicy OKSiT w Gminie Puck Panowie: Piotr Rumanowski, Krzysztof Garstkowiak i Józef Roszman. Program zajęć realizowano przy współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Prof. K. Skóry.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content