Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Festyn Ekologiczny ?Powietrze?Zdrowie?Życie?

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6151979441900161329]
Galeria foto na www.24kaszuby.pl

Dnia 16 maja 2015 roku o godz.15,00 na boisku gminnym w Połchowie odbył się VI Festyn Ekologiczny pn. ?Powietrze ? Zdrowie ? Życie?.

Była to kolejna impreza, organizowana w ramach tematycznych spotkań Kół Gospodyń Wiejskich.

Organizatorami festynu byli: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Biuro Powiatowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz KGW Połchowo przy współpracy miejscowej: szkoły i samorządu lokalnego.  Do akcji włączyła się również Spółka z o.o. ?Eko Dolina? z Łężyc.

Celem imprezy było: budzenie świadomości proekologicznej wśród lokalnej społeczności wobec  zagrożeń  cywilizacyjnych, ze szczególnym podkreśleniem roli czystego powietrza dla zdrowia.

Imprezie towarzyszyło spotkanie krwiodawców w miejscowym klubie kultury. W godzinach przedpołudniowych krew oddało 45 osób. Pobrano 20 litrów tego cennego daru życia.  Przed festynem tradycyjnie dokonywano również  zbiórkę zużytego sprzętu AGD i RTV oraz baterii i akumulatorów. ?Eko Dolina? w tym celu wystawiła specjalnie duży kontener przy boisku. W zamian  za dostarczenie ?złomu?, mieszkańcy otrzymywali drzewko ? sosenkę.

Oficjalnego powitania dokonali: Agnieszka Krzebietke ? przewodnicząca KGW Połchowo, Regina Kwidzińska ? przewodnicząca Rady Gminnej KGW, Marcin Sikora ? prezes Kaszubskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Połchowie, Radny Gminy Puck. Imprezę prowadził Brunon Ceszke ? gł. Instruktor ds. kultury OKSiT w Gminie Puck.

Wśród obecnych były m.in: delegacje Kół Gospodyń Wiejskich Mieroszyna, Gnieżdżewa, Smolna, Mrzezina, Łebcza,  Swarzewa, Rekowa Górnego i Lisewa.

Miejscowe dzieci przedstawiły szkolną scenkę ekologiczną ?Kolorowa ulica?, oraz program taneczny i wokalny.

Festyn artystycznie ubarwił zespół ?Czarne Kapelusze? z Mechowa. Gwiazdą festynu był kaszubski zespół biesiadny ?Bliza?.

Przeprowadzono szereg konkursów, w których motywem było ?powietrze?. Dla dzieci zorganizowano : konkurs plastyczny ?Czyste powietrze ? lepsze zdrowie?. W konkursie ?latające samolociki? wygrał Patryk Szlaga. Najlepszy latawiec wykonała Magda Skwiercz.

Kobiety z KGW zmierzyły się w ?pompowaniu piłek?. Wygrała Katarzyna Bigott ze Swarzewa. ?Skaczącą piłkę? najlepiej opanowała Wioleta Kos z Łebcza. Natomiast balonik najszybciej wypełniła Ewelina Ellwart  ze Swarzewa. Najlepszą wiedzą o ekologii  wykazała się Magda Gregorowicz  również ze Swarzewa. Panie z KGW przygotowały okolicznościowo wyroby cukiernicze pn. ?lekkie jak puch?. Pierwsza nagrodę przyznano Elżbiecie Dettlaff ze Swarzewa za ?owoce Tsunami?, drugą Ewie Białk ze Smolna za ?ptasie mleczko? a trzecią Stefanii Kamińskiej z Lisewa za ?bratkową fantazję?.

Uczestnicy festynu mieli okazję skorzystania z przeróżnych stoisk. M.in.: stoisko kwiatowe ?Zielony Kramik?, ?zdrowa żywność?, Sanepid z Pucka badał pomiar ciśnienia tętniczego oraz pomiar poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.  Jak zwykle była kawiarenka KGW, stoisko gastronomiczne oraz ?Wesołe Miasteczko?.

Sponsorzy imprezy: OKSiT w Gminie Puck, sołectwo Połchowo, BGŻ O/Władysławowo, Champion Color Plus Połchowo, Biofeed, AMC i Over Agro.

Brunon Ceszke

Gł. Instruktor ds. kultury OKSiT w Gminie Puck

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content